Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 20:50
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Hrubieszowskie: Anna Myśliwiec i Tomasz Bogucki. Poznajcie starostów powiatowych dożynek

Za tydzień, w niedzielę 3 września odbędą się dożynki powiatu hrubieszowskiego. Wiadomo już, kto będzie w tym roku starościną i starostą święta plonów. To Anna Myśliwiec i Tomasz Bogucki.
Hrubieszowskie: Anna Myśliwiec i Tomasz Bogucki. Poznajcie starostów powiatowych dożynek

Autor: Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie

Anna Myśliwiec wspólnie z mężem Romanem gospodarzy w Husynnem (gm. Hrubieszów). Myśliwcowie mają dwóch synów. Działalność rolniczą w gospodarstwie o powierzchni 52 hektarów prowadzą od 1983 roku. Rozwijają się, inwestując własne pieniądze, ale także unijne. Gospodarstwo jest dobrze wyposażone w park maszynowy. Uprawiają głównie: pszenicę - 27 ha, rzepak - 15 ha, buraki cukrowe - 10 ha.

Jak podano w komunikacie, państwo Myśliwcowie prowadzą produkcję rolniczą w zgodzie z zasadami Zwykłej Dobrej Praktyki Rolniczej. Obejście charakteryzuje się porządkiem i estetycznym wyglądem. Anna Myśliwiec jest nauczycielką w szkole podstawowej w Husynnem,  udziela się również społecznie, działając w Kole Gospodyń Wiejskich oraz jako instruktor zespołu ,,Wesoła Ferajna’’.

Starosta Tomasz Bogucki wraz z żoną Małgorzatą  prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 138 hektary w miejscowości Rogalin w gminie Horodło. Dysponują też gruntami dzierżawionymi – 38 ha.  W gospodarstwie dominuje produkcja roślinna. Struktura zasiewów przedstawia się następująco: buraki cukrowe - 27 ha, pszenica -42 ha, rzepak ozimy – 46 ha, jęczmień jary- 23 ha. Gospodarstwo wyposażone jest w nowoczesny sprzęt rolniczy. Boguccy mają troje dzieci.

Tomasz Bogucki  był wielokrotnie odznaczany i nagradzany otrzymał m.in.
2007 - „ Zasłużony dla Rolnictwa” odznaczenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi 
2008 - I miejsce w IX wojewódzkiej edycji konkursu ” AgroLiga”
2011 - II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”
2014 - podziękowanie przewodniczącego Sejmiku Województwa Lubelskiego za realizację programu rozwoju obszarów wiejskich edycji 2007-2013 
2016 - I miejsce w konkursie Rolnik Lubelszczyzny w kategorii: produkcja roślinna
2017 - II miejsce w konkursie "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne ” w województwie lubelskim

Więcej o programie hrubieszowskich dożynek w Horodle w naszym informatorze CO? GDZIE? KIEDY?



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama