Coraz większą popularnością cieszą się uczelnie, które pozwalają zdobyć nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również, a nawet przede wszystkim, praktyczną. Taką możliwość daje np. Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie.
– Od kilku lat uczelnia realizuje programy kształcenia o profilu praktycznym przygotowujące absolwenta, w ścisłej współpracy z pracodawcami, do wejścia na współczesny rynek pracy. Uczelnia podpisuje szereg umów z partnerami strategicznymi (instytucjami i przedsiębiorstwami) o realizację praktyk zawodowych i warsztatów dla studentów. Dba o jakość kształcenia studentów, dokłada wszelkich starań, aby to przygotowanie praktyczne wyróżniało ich na rynku pracy – mówi Teresa Bogacka, Kanclerz WSEI.
Mierz wysoko, bierz to, co najlepsze
Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie jest największą uczelnią niepubliczną we wschodniej Polsce. W Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2017 – zajęła 18 miejsce na 231 ocenianych uczelni niepublicznych, awansując z 37 miejsca, które zajmowała przed rokiem. Nic w tym dziwnego. Uczelnia łączy bardzo dobry poziom merytoryczny studiów ze ścisłym kontaktem z praktyką życia społeczno-gospodarczego. Dzięki temu absolwenci studiów w WSEI w Lublinie najkrócej szukają pracy spośród absolwentów wszystkich uczelni województwa lubelskiego. Dodatkowo absolwenci z kilku kierunków studiów realizowanych na WSEI zarabiają najwięcej w porównaniu z absolwentami pozostałych uczelni z regionu. Tak wynika z badania losów absolwentów polskich uczeni przeprowadzonego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
WSEI posiada bardzo dobrze wyposażoną w audiowizualny i multimedialny sprzęt bazę dydaktyczną, która pozwala na realizację procesu edukacyjnego na wysokim poziomie oraz projektów naukowych i badawczych. Studenci mają do wyboru łącznie 64 atrakcyjnych specjalności. W ofercie znajduje się ponad 80 kierunków studiów podyplomowych.
Idź po więcej, by więcej dawać
Są grupy zawodowe, od których wymaga się ciągłego dokształcania i doskonalenia. Jedną z nich są nauczyciele. Otwartość na postęp i innowacje jest pomocna w pracy z dziećmi i młodzieżą.
W Zamościu studia podyplomowe pedagogiczne oraz kursy i szkolenia przeprowadza Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli KURSOR. Kadrę naukową tworzą pracownicy wyższych uczelni, trenerzy, edukatorzy, specjaliści praktycy o dużym doświadczeniu zawodowym związanym z edukacją oraz o wysokich kompetencjach w zakresie kształcenia osób dorosłych. Są oni profesjonalistami z dużą wiedzą merytoryczną i metodyczną. Potrafią w pełni sprostać wymaganiom nauczycieli i współczesnej szkoły.
Dla nauczycieli i innych pracowników oświaty KURSOR ma przygotowanych aż 31 kierunków studiów podyplomowych, wiele kursów doskonalących, kursów nadających uprawnienia oraz szkoleń dla rad pedagogicznych.
– W czasach niżu demograficznego i wprowadzanej reformy oświaty posiadanie przez nauczycieli kilku specjalności to standard i wymóg trudnego rynku pracy. Wśród proponowanych przez WODN KURSOR kierunków znajdują się m.in. historia, informatyka, logopedia, oligofrenopedagogika, organizacja i zarządzanie oświatą czy wczesne wspomaganie rozwoju dziecka – dodaje Grażyna Zawadzak, dyrektor Ośrodka.
Studia podyplomowe kwalifikacyjne obejmują różną liczbę godzin zajęć, które realizowane są od października do czerwca (część zajęć odbywa się w formie e-learningu).
Artykuł sponsorowany