Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 18:11
Reklama Baner reklamowy A1  Orkiestry Włościańskiej
Reklama

Tarnogród: Po święcie wiejskich teatrów

W Tarnogrodzie zakończył się XXXIV Ogólnopolski Sejmik Teatrów Wsi Polskiej. Rada Artystyczna przyznała nagrody za szczególne walory artystyczne i poznawcze spektakli.
Tarnogród: Po święcie wiejskich teatrów

Tarnogród przez trzy dni (13-15 października) stał się stolicą wiejskiego teatru. Na scenie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury zaprezentowano 12 spektakli przygotowanych przez zespoły i teatry wiejskie z województw podkarpackiego, mazowieckiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego i lubelskiego. – Poziom artystyczny prezentowanych spektakli był naprawdę wysoki – zauważa Władysław Dubaj, sekretarz Rady Artystycznej.

W tym roku pojawiły się zróżnicowane propozycje repertuarowe – od ludowego musicalu, przez obrazki związane ze zwyczajami i obrządkami wiejskimi, inscenizację obrzędów i prac, po ambitne propozycje dramaturgiczne. Na zakończenie sejmiku uhonorowano twórców.

Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymały: zespół Janowiacy z Janowa Lubelskiego za widowisko "Prządki", Zespół Obrzędowy z Hańska (pow. włodawski) za wartości poznawcze i plastyczną urodę spektaklu "Wilia św. Jana", zespół Kujawy Bachorne Nowe z Osięcin (woj. kujawsko-pomorskie) za spektakl "Wieńcowe u dziedzica na Kujawach", Teatr Ludowy Tradycja z Okleśnej (woj. małopolskie) za przedstawienie "Moje rzeźby ożyły" oraz Teatr Sioło z Rakszawy (woj. podkarpackie) za wzruszające i mądre – oparte na tekście Wiesława Myśliwskiego – przedstawienie "Requiem dla gospodyni".

Nagrody Marszałka Województwa Lubelskiego trafiły do Teatru Zza Boru z Zaboru (woj. lubuskie), Teatru Obrzędowego Witkowiacy z Witkowa (woj. kujawsko-pomorskie) i Zespołu Pieśni Ludowej z Marzysza (woj. świętokrzyskie). Nagrodę Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie otrzymał zespół Jarzębina z Paszenek (pow. parczewski), a Nagrodę Starosty Biłgorajskiego zespół Jamniczanki z Jamnicy (woj. podkarpackie). Nagroda Burmistrza Tarnogrodu trafiła do zespołu Grabowianki z Grabowa n/Wisłą (woj. mazowieckie), a Nagroda Tarnogrodzkiego Towarzystwa Regionalnego do Zespołu Góralskiego Zornica z Zakopanego.

Więcej w e-wydaniu i papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

kaja 24.10.2017 11:26
niejaki szarlip w imieniu wojewody i co nagrody nie miał ,to po co przyjeżdża ta niemota,chyba podejrzeć , pozyskać informacje, sygnalistą chce być, mało gdzie go wyglądają,

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama