Z młodymi ludźmi rozmawiali dzielnicowy z Frampola asp. szt. Krzysztof Chwiejda oraz sierż. szt. Joanna Klimek z zespołu ds. nieletnich biłgorajskiej komendy.
Policjanci przekonywali gimnazjalistów, że przemoc w sieci boli w świecie realnym i niejednokrotnie kończy się tragicznie. Opowiadali, że zastraszanie, nękanie, podszywanie się pod inną osobę czy publikowanie czyjegoś wizerunku to tylko część ze sposobów jakimi posługują się osoby dopuszczające się przemocy w internecie.
– Po drugiej stronie tego zjawiska znajduje się tolerancja. Poszanowanie poglądów, zachowań i cech innych ludzi, a także nas samych wydaje się kluczem do zminimalizowania zjawiska cyberprzemocy – uważa Joanna Klimek.
We Frampolu, wraz kolegą uświadamiała młodzieży, co robić, aby nie stać się ofiarą przemocy w necie. Oboje podkreślali znaczenie ochrony swoich danych osobowych, radzili, aby zapewniać swoim profilom w sieci status prywatny, chronić swoje hasła i loginy, nie zamieszczać w internecie swoich zdjęć i filmów.
Policjanci omówili również zagadnienie odpowiedzialności prawnej nieletnich i podkreślili, że sprawcy internetowej przemocy nie są anonimowi.
Napisz komentarz
Komentarze