Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 31 marca 2025 23:34
Reklama Baner reklamowy A 1 - BUDBRAM
Reklama

Zamość: I LO przeniesie się do pałacu Zamoyskich?

Reklama
Jeszcze nie wiadomo dokąd przeprowadzi się w przyszłym roku I Liceum Ogólnokształcące. Decyzja nie zapadła, ale... wszystko wskazuje na to, iż będzie to dawny pałac rodziny Zamoyskich w Zamościu.
Zamość: I LO przeniesie się do pałacu Zamoyskich?

O przeprowadzce zamojskiego I LO pisaliśmy wielokrotnie. Ma ona związek z planowanym remontem gmachu Akademii Zamojskiej (w nim teraz mieści się szkoła). Wiadomo, że liceum musi się na czas renowacji znaleźć w nowej, czasowej siedzibie. Dotychczas rozważano kilka ewentualnych lokalizacji (to m.in. gmach ZSP nr 3 przy ul. Jana Zamoyskiego oraz budynek po dawnej Akademii Rolniczej na zamojskiej Karolówce).

Reklama

Dyrekcji szkoły, wielu rodzicom licealistów oraz urzędnikom z zamojskiego magistratu najbardziej przypadł jednak do gustu dawny pałac rodziny Zamoyskich na zamojskim Starym Mieście. Teraz mają tam swoją siedzibę zamojskie sądy. Niebawem wyprowadzą się one do nowoczesnego, obszernego budynku, który powstał u zbiegu ulicy Wyszyńskiego i Zamoyskiego w Zamościu. Dawny pałac będzie wówczas pusty. 

– Przeprowadzka sadów na pewno będzie odbywać się jeszcze przynajmniej do końca listopada – tłumaczy Agnieszka Kowal, dyrektor Wydziału Oświaty w zamojskim UM. – Wstępnie oglądaliśmy pomieszczenia dawnego pałacu i uznaliśmy, że są one w dobrym stanie. Mogłyby przenieść tam I LO. Jednak dopiero po przeprowadzce sądów ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie sanepid oraz Straż Pożarna. Chodzi o względy bezpieczeństwa.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner boczny B1 firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Piszę bo chcęTreść komentarza: Poczekajmy aż skończą płonąć samochody firmy Tesla . Zobaczymy jak będzie wyglądało utylizowanie baterii z tych samochodów i wtedy ludzie podejmą decyzję czego chcą a czego nie chcą . Jedli nie będzie miejsc parkingowych w dogodnej lokalizacji mieszkania to ludzie nie będą ich kupować - koniec - kropka .Data dodania komentarza: 31.03.2025, 22:26Źródło komentarza: Czy pod zamojskimi blokami zabraknie miejsc parkingowych?Autor komentarza: Sportowiec mimo woliTreść komentarza: Nie czekaj na "trening z wojskiem" . Zapisz się do istniejących w Zamościu sekcji sportowych . Tam na treningach zdobędziesz wiedzę i doświadczenie o którym "wojskowym instruktorom nawet się nie śniło " . Trenując w sekcji oraz startując w zawodach sportowych nauczysz się odpowiedzialności za siebie oraz partnerów na treningu. Nauczysz się dyscypliny,punktualności , twoja odporność na stres zwiększy się . Sala treningowa jest miejscem gdzie "bezkarnie " możesz się "wyżyć " nie krzywdząc innych . Każda aktywność sportowa jest lepsza niż spędzanie czasu przed komputerem czy ekranem smart fona i podglądaniem życia innych ;-)Data dodania komentarza: 31.03.2025, 22:04Źródło komentarza: Potrenuj z wojskiem. Ruszają dobrowolne i bezpłatne szkolenia w armiiAutor komentarza: wiemTreść komentarza: Nie tylko WołyńData dodania komentarza: 31.03.2025, 21:40Źródło komentarza: Spotkania Wołyńskie w Tomaszowie Lubelskim. Sprawdź program i weź udziałAutor komentarza: Piszę bo chcęTreść komentarza: Zanim zaczniesz doprowadzać "porywacza do skrajności" i sytuacji bez wyjścia w której jedynym wyjściem będzie zabicie zakładnika pomyśl o konsekwencjach swego czynu i odpowiedzialności karnej za spowodowanie śmierci zakładnika swoim działaniem ! I nie pomoże święty boże ani tłumaczenie typu - działałem w "dobrej wierze " Życie to nie je bajka ani film sensacyjny ...Data dodania komentarza: 31.03.2025, 20:42Źródło komentarza: Mokre: Samolot uderzył w samochód. Reakcja służb na to zdarzenie była natychmiastowa [ZDJĘCIA]Autor komentarza: miaskaTreść komentarza: A czyj un ten Maksymowicz?Data dodania komentarza: 31.03.2025, 19:25Źródło komentarza: Wicestarosta hrubieszowski zarzucił protestującym kłamstwa. Związkowcy dali staroście 7 dniAutor komentarza: KlikTreść komentarza: Stetryczały ramol, już od wielu lat powinien siedzieć w DPSie, bo sam dwóch jednakowych butów ubrać nie umie, a nie dalej judzić Polaków na Polaków.Data dodania komentarza: 31.03.2025, 18:57Źródło komentarza: Jarosław Kaczyński w Tomaszowie Lubelskim: „To wybory o polską niepodległość” [ZDJĘCIA]
Reklama