Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 02:01
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Tomaszów Lubelski: Zielony Rynek dla rolników i mieszkańców

Zamiast obskurnych "blaszaków" będą stylowe drewniane pawilony. Samorząd Tomaszowa Lubelskiego pozyskał blisko 1 mln zł na przebudowę "zielonego rynku" przy ulicy Piekarskiej. Sprzedający i kupujący z nowego targowiska skorzystają już w 2019 roku.
Tomaszów Lubelski: Zielony Rynek dla rolników i mieszkańców

Do tej inwestycji miasto przymierzało się od kilku lat. Targowisko przy ulicy Piekarskiej nie pasuje już do współczesnych czasów. Handel odbywa się w blaszanych budach. W czasie słoty woda leje się na towar klientów i na głowy kupujących. Nawierzchnia targowiska jest tak zniszczona, że nie jeden klient zdarł sobie na niej buty. Brakuje toalety i miejsc do mycia skrzynek i towarów. Nie ma ogrzewania.

To się zmieni. Samorząd Tomaszowa Lubelskiego pozyskał z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dotację w wysokości  999 999 zł na przebudowę "zielonego rynku". Resztę – ponad 571 tys. zł – dołoży budżet miasta (koszt całej inwestycji to 1 mln 571 tys. zł).

Koncepcję nowego targowiska "Mój Rynek" opracował Marek Wiśniewski z pracowni projektowej Wimar. Projekt nawiązuje do tradycji architektonicznych miasta. Hale targowe, w zabudowie podcieniowej, mają nawiązywać do charakterystycznej zabudowy miasta z lat międzywojennych. Podcienia oprócz funkcji estetycznej mają chronić klientów przed słońcem i deszczem. Budynki kryte będą gontem modrzewiowym, takim samym, jaki jest na starym tomaszowskim kościele. Pawilony będą zamykane na rolety.

Na targowisku, zgodnie z projektem, znajdować się będą cztery rodzaje stoisk handlowych: 18 stoisk usytuowanych będzie w zadaszonych, zamkniętych halach targowych o łącznej powierzchni handlowej ponad 200 mkw. Dwa stoiska usytuowane będą w zadaszonych, otwartych halach targowych (ich łączna powierzchnia handlowa to 67 mkw). Będzie też pięć stoisk handlowych na stołach zadaszonych parasolami o łącznej powierzchni handlowej nieco ponad 31 mkw. oraz jedno stoisko handlowe na stole niezadaszonym o powierzchni handlowej 1,6 mkw. Trwale zadaszone hale targowe stanowić będą około 89 procent całkowitej powierzchni handlowej targowiska.

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama