W jubileuszowych zawodach wzięły udział reprezentacje Hrubieszowa, Dołhobyczowa, Tyszowiec i dwie ekipy z Mircza. Wygrał pierwszy zespół gospodarzy, a pozostałe miejsca na podium zajęli siatkarze z Hrubieszowa i Dołhobyczowa.
Zwycięska drużyna grała w składzie: Kamil Sitarz, Marek Wąsiel, Wiesław Pacaj, Szymon Skóra, Krzysztof Sapieja, Andrzej Dereszewski, Tomasz Pokrywka.
Za najlepszego zawodnika turnieju uznano Tomasza Pokrywkę, a za najlepszego rozgrywającego Wiesława Pacaja. Tytuł mistrza ataku zdobył Łukasz Oliwiak, a najlepszym blokującym był Jacek Naja (obaj z drużyny Hrubieszowa). Najlepszy zagrywający to Marcin Grabiec z Tyszowiec, a najlepszy broniący Krzysztof Kłyż z Dołhobyczowa. Tytuł najlepszego przyjmującego otrzymał Marek Martyniuk z II zespołu z Mircza.
Bolesław Choma, któremu poświęcony jest doroczny turniej był wielkim miłośnikiem i popularyzatorem siatkówki, zasłużonym działaczem sportowym i wiceprezesem GKS "Andoria" Mircze. Zakładał w latach 70. wspólnie z Józefem Wąsielem i Bogusławą Pisiewicz pierwszy w Mirczu klub sportowy. Był inicjatorem wielu imprez, które początkowo gromadziły zawodników z Mircza i okolic, a później także okolicznych gmin. Po nagłej śmierci Bolesława Chomy jego koledzy od dziesięciu lat organizują turnieje jego imienia.
Organizatorami zawodów, które odbyły się w ostatni weekend byli: wójt Mircza Marta Małyszek, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Mirczu Małgorzata Maciejewska oraz SMS Mircze.
Napisz komentarz
Komentarze