Projekt rozpoczął się we wrześniu 2017 od przedstawienia wstępnych planów i kosztorysów opiekunom koła robotyki. Uczniowie otrzymali wsparcie od nauczycieli, a od urzędu miasta Zamość dotację 5 tys. złotych. Drona złożyli sami, z części, które zakupili i wydrukowali na drukarkach 3D. By zakończyć projekt często zostawali po godzinach i przychodzili do szkoły w sobotę.
- Stwierdziliśmy, że czemu nie? Większość części byliśmy w stanie wydrukować na szkolnej drukarce 3D lub domu. Chcieliśmy zrobić coś, czego w Zamościu jeszcze nie było - mówił Dariusz Maryńczak z 2kl technikum informatycznego.
Dron przystosowany jest dzięki zamontowanej kamerze do wykonywania zdjęć i filmów wysokiej jakości. W przyszłości będzie wykorzystywany dla potrzeb promocyjnych szkoły.
/Poniżej wideo z pokazu możliwości drona/:
Dron wyposażony jest także w wydajny silnik elektryczny, cztery, 10-calowe śmigła oraz kamerę, która nagrywa w ruchu stabilny obraz - tłumaczył Szymon Hałucha, współtwórca projektu.
Na tym jednak grupa innowatorów nie poprzestaje. Kolejnym projektem będzie łazik o mocy 80 NM (Niutonometrów).
- To będzie łazik wielozadaniowy. Dzięki silnemu silnikowi będzie w stanie pociągnąć... malucha - tłumaczył Szymon Hałucha.
Projekt budowy drona współtworzyło 6 uczniów zamojskiego ''Ekonomika'': Dariusz Maryńczak, Szymon Hałucha, Mateusz Lenard, Piotr Kwiecień, Kamil Kalmus i Łukasz Bubiłek.
Życzymy powodzenia!
Napisz komentarz
Komentarze