Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 01:09
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama Baner reklamowy A1 Fit&Healtly

Remont przedłuży moje życie

Beata Kowalczyk ma 48 lat. Cierpi na rzadką chorobę – zwężenie oraz zakrzepicę żył płucnych. Czeka na przeszczep płuc. Nie wiadomo kiedy taka operacja będzie możliwa. A po niej zacznie się... wielka niepewność. Bo przeszczep może zostać odrzucony.
Remont przedłuży moje życie

Aby tak się nie stało, kobieta musi żyć w sterylnych, wręcz szpitalnych warunki. Z tym będzie wielki kłopot.

– Czekam na przeszczep płuc w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Aby operacja była możliwa, musi się pojawić dawca. Może się to stać w każdej chwili. Czekam na tę operację, bo moje zdrowie jest naprawdę w bardzo złym stanie. Nie mogę zrobić więcej niż kilka kroków. Zaraz słabnę – mówi pani Beata.

Kobieta cierpi na tę bardzo rzadką chorobę od urodzenia. Nie może normalnie funkcjonować, pracować. Od 30 lat pobiera niewielką rentę chorobową. Z niej się utrzymuje. Mieszka wraz z rodziną (synem i córką) w starym, ponad 100-letnim domu. Warunki są tam złe. To spędza kobiecie sen z oczu. Powód jest bardzo ważny.  

– Orzeczono u mnie znaczny stopień niepełnosprawności. Dbam jednak o to, żeby się nie przeziębić, nie złapać jakiejś grypy, zapalenia. Bo wtedy nie będę mogła być operowana. Muszę unikać infekcji. W starym domu trudno o taki luksus.... – mówi Beata Kowalczyk.

Nie tylko to jest ważne  – Jeden z lekarzy pracujących w Zabrzu oznajmił mi brutalną prawdę – wyznaje kobieta. – Powiedział, że po udanym przeszczepie przynajmniej przez pół roku muszę mieć opiekę i bardzo dobre warunki mieszkaniowe. Jak to ma wyglądać? Wszystko musi być w domu sterylne, prawie jak na szpitalnym oddziale. Taki, w miarę możliwości, musi być też sam dom. Bez tego rehabilitacja nie przebiegnie pomyślnie.

Co można zrobić? Pani Beata chciałaby zaadaptować na mieszkanie jeden z murowanych budynków gospodarskich. Brakuje jej na to pieniędzy. 

– To wielki kłopot. Taka adaptacja może przedłużyć moje życie, nie stać mnie jednak na jej przeprowadzenie. A mam kilka marzeń. Chciałabym np. zobaczyć jak moje dzieci skończą szkoły i zaczną wchodzić w dorosłość... – mówi kobieta. – Obawiam się, że bez pomocy ludzi dobrej woli to się po prostu nie uda.

Jak możemy pomóc pani Beacie? Potrzebne jest wsparcie finansowe. Wpłat można dokonywać na konto Fundacji Sedeka (ul. Grzybowska 4/132, 00-131 Warszawa) nr konta: 93 2490 0005 000 4600 7287 1845 z dopiskiem "11 368 – Grupa OPP – Kowalczyk Beata". Można też odpisać 1 proc. swojego podatku. W formularzu PIT należy wpisać KRS 0000338389. Cel szczegółowy: "11 368 – Grupa OPP – Kowalczyk Beata". 

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Paulina 06.04.2018 23:13
A jakie koto PayPal?

 

 

Reklama
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama