Turystów odwiedzających miasto jest coraz więcej. Wynika to poniekąd z ogólnego trendu. Cześć polskich turystów zrezygnowała z wojaży zagranicznych, obawiając się o bezpieczeństwo i ruszyła zwiedzać kraj. Położone na peryferiach, "nierozdeptane" Roztocze okazało się atrakcyjne. Korzysta na tym także Tomaszów Lubelski.
– Nie mamy twardych danych o liczbie odwiedzających nasze miasto turystów, ale obserwujemy, że jest ich coraz więcej – mówi Magdalena Tereszczuk, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej "Roztocze".
Tylko punkt informacji turystycznej w Tomaszowie Lubelskim odwiedziło w tym sezonie około półtora tysiąca osób. Coraz więcej z zagranicy, z Wielkiej Brytanii, Włoch, Niemiec, a więc kierunków, gdzie zarobkowo wyjeżdżają mieszkańcy powiatu. To oni stają się ambasadorami regionu.
Turystów przyciągają przede wszystkim zabytki sakralne. Sanktuarium pw. Zwiastowania NMP z modrzewiowym kościółkiem z 1727 roku, w którym znajduje się obraz Matki Boskiej Szkaplerznej z 2. połowy XVII wieku. A także odzyskująca blask, czterokopułowa cerkiew pw. św. Mikołaja Cudotwórcy z ikonostasem liczącym 400 lat. Zabytkowe wyposażenie kościoła pw. Najświętszego Serca Jezusa z amboną w kształcie łodzi pochodzącą z cerkwi unickiej z Uhnowa..
o więcej o turystyce w Zamościu przeczytasz w papierowym wydaniu "Kroniki Tygodnia"
Napisz komentarz
Komentarze