Łącznie na scenie wystąpiło około 60 osób, prezentując etiudy zespołowe jak i indywidualne. Wydarzeniu towarzyszyły omówienia prezentowanych etiud przez jurorów.
Całe wydarzenie zrealizowano w ramach Stypendium Artystycznego Prezydenta Miasta Zamościa - Andrzeja Wnuka przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Zamość.
W jury Festiwalu zasiedli specjaliści z dziedziny teatru: Diana Maciąg - instruktorka teatralna Zamojskiego Domu Kultury, kulturoznawczyni, Bartosz Pietrzyk - student reżyserii teatru dzieci i młodzieży Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, doktorant UMCS, instruktor teatralny, Mieczysław Wojtas - reżyser, założyciel nagradzanego w Polsce i na świecie Teatru Panopticum, pedagog, pracownik MDK pod Akacją w Lublinie.
Jury w składzie: Diana Tytoń, Bartosz Pietrzyk, Mieczysław Wojtas, po obejrzeniu ośmiu etiud zgłoszonych do konkursu postanowiło przyznać:
NAGRODY DLA ZESPOŁÓW:
1. Grupie Teatralnej Raz – dwa – trzy – my! Z Zespołu Placówek Oświatowych w Ciecierzynie
za jasne przesłanie skierowane do widza w etiudzie pt. "Na coś się trzeba
zdecydować" w reż. Katarzyny Wieczorek i Grażyny Wójtowicz
2. Studenckiemu Teatrowi Opętanych Pseudo Artystów „STOPA” z UMCS
w Lublinie / ACK „Chatka Żaka” za udane poszukiwania teatralnej formy w etiudzie pt. "Oslo" w reż. Urszuli Kostrzewy
3. Grupie Teatralnej UMCS w Lublinie w składzie Bartosz Piechota, Marta Łaska, Anna Kiełczykowska, za przejrzystą konstrukcję dramaturgiczną i interpretację prezentowanych
tekstów w etiudzie pt. "Krótka historia niebieskich oczu" w reż .Dominiki Jarosz
WYRÓŻNIENIA DLA ZESPOŁÓW:
1. Grupie z Fantazją z Tomaszowskiego Domu Kultury za radość tworzenia i bycia na scenie przekazaną w etiudzie "Alina czy Balladyna" w autorskim tekście i reż. Jadwigi Krawczyk
2. Teatrowi Lewa Strona Śmierci z Zamościa za zmierzenie się z trudnym w interpretacji wierszem średniowiecznym i inscenizację utworu "Rozmowa mistrza Polikarpa ze śmiercią"
w reż. Zuzanny Wałczuk – Piech i Amandy Mojrzesz
3. Studenckiemu Teatrowi Opętanych Pseudo Artystów „STOPA” z UMCS
w Lublinie / ACK „Chatka Żaka” za przyciągający uwagę widza obraz sceniczny przedstawiony w etiudzie pt. "Apoteoza drobiu" w reż. Urszuli Kostrzewy
INDYWIDUALNE NAGRODY AKTORSKIE
1. Anecie Ćmiel z Biłgorajskiego Centrum Kultury za swobodę sceniczną
i wiarygodnie zaprezentowaną opowieść teatralną opracowaną pod
kierunkiem Alicji Jachiewicz - Szmidt.
2. Marcie Łasce za skupienie sceniczne i interpretację tekstu w etiudzie pt. "Krótka historia niebieskich oczu" w reżyserii Dominiki Jarosz.
3. Natalii Posikatej z Tomaszowskiego Domu Kultury za rolę Aliny w etiudzie
dramatycznej "Alina czy Balladyna" w reż. Jadwigi Krawczyk.
4. Bartoszowi Gomole za wykorzystanie różnych środków aktorskich w interpretacji postaci Fiora z „Operetki” Witolda Gomrowicza.
NAGRODĘ INSTRUKTORSKĄ
Katarzynie Wieczorek i Grażynie Wójtowicz z Zespołu Placówek Oświatowych w Ciecierzynie za efekty edukacyjne i wychowawczej w pracy teatralnej z młodzieżą.
NAGRODĘ REŻYSERSKĄ
Urszuli Kostrzewie za zamkniętą formę sceniczną etiudy "Oslo".
Wszyscy nagrodzeni otrzymali nagrody rzeczowe sfinansowane przez Urząd Miasta Zamość. Festiwal odbył się w szczególnej i twórczej atmosferze, a tegoroczni uczestnicy czekają na jego kolejną odsłonę. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Festiwalu Etiud Teatralnych, szczególne podziękowania dla Osiedlowego Domu Kultury "Okrąglak" w Zamościu za stworzoną przestrzeń oraz Studia Filmowego "RECADI" Adriana Pasierbiewicza za współorganizację i wszelką pomoc.
Zrealizowano w ramach Stypendium Artystycznego Prezydenta Miasta Zamościa.
Napisz komentarz
Komentarze