Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 14:39
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama Baner reklamowy A1 Fit&Healtly

Zamość: Bogactwo sztuki. Za nami Festiwal Etiud Teatralnych

W sobotę, 9 czerwca na scenie Osiedlowego Domu Kultury "Okrąglak" w Zamościu zgromadzili się miłośnicy teatru z całego województwa lubelskiego na pierwszym Zamojskim Festiwalu Etiud Teatralnych, zainicjowanym przez Patryka Pawelca i kolektyw artystyczny Teatr w Zamościu przy wsparciu Studia Filmowego "RECADI". Scena "Okrąglaka" gościła artystów z Lublina, Tomaszowa Lubelskiego, Biłgoraja, Ciecierzyna i Zamościa.
Zamość: Bogactwo sztuki. Za nami Festiwal Etiud Teatralnych

Autor: nadesłane, RECADI ADRIAN PASIERBIEWICZ

Łącznie na scenie wystąpiło około 60 osób, prezentując etiudy zespołowe jak i indywidualne. Wydarzeniu towarzyszyły omówienia prezentowanych etiud przez jurorów. 

Całe wydarzenie zrealizowano w ramach Stypendium Artystycznego Prezydenta Miasta Zamościa - Andrzeja Wnuka przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Zamość.  

W jury Festiwalu zasiedli specjaliści z dziedziny teatru: Diana Maciąg - instruktorka teatralna Zamojskiego Domu Kultury, kulturoznawczyni, Bartosz Pietrzyk - student reżyserii teatru dzieci i młodzieży Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, doktorant UMCS, instruktor teatralny, Mieczysław Wojtas - reżyser, założyciel nagradzanego w Polsce i na świecie Teatru Panopticum, pedagog, pracownik MDK pod Akacją w Lublinie. 

 

Jury w składzie: Diana Tytoń, Bartosz Pietrzyk, Mieczysław Wojtas, po obejrzeniu ośmiu etiud zgłoszonych do konkursu postanowiło przyznać: 

 

NAGRODY DLA ZESPOŁÓW:

 

1. Grupie Teatralnej Raz – dwa – trzy – my! Z Zespołu Placówek Oświatowych w Ciecierzynie

za jasne przesłanie skierowane do widza w etiudzie pt. "Na coś się trzeba

zdecydować" w reż. Katarzyny Wieczorek i Grażyny Wójtowicz

 

2. Studenckiemu Teatrowi Opętanych Pseudo Artystów „STOPA” z UMCS

w Lublinie / ACK „Chatka Żaka” za udane poszukiwania teatralnej formy w etiudzie pt. "Oslo" w reż. Urszuli Kostrzewy

 

3. Grupie Teatralnej UMCS w Lublinie w składzie Bartosz Piechota, Marta Łaska, Anna Kiełczykowska, za przejrzystą konstrukcję dramaturgiczną i interpretację prezentowanych

tekstów w etiudzie pt. "Krótka historia niebieskich oczu" w reż .Dominiki Jarosz

 

WYRÓŻNIENIA DLA ZESPOŁÓW:

 

1. Grupie z Fantazją z Tomaszowskiego Domu Kultury za radość tworzenia i bycia na scenie przekazaną w etiudzie "Alina czy Balladyna" w autorskim tekście i reż. Jadwigi Krawczyk

 

2. Teatrowi Lewa Strona Śmierci z Zamościa za zmierzenie się z trudnym w interpretacji wierszem średniowiecznym i inscenizację utworu "Rozmowa mistrza Polikarpa ze śmiercią"

w reż. Zuzanny Wałczuk – Piech i Amandy Mojrzesz 

 

3. Studenckiemu Teatrowi Opętanych Pseudo Artystów „STOPA” z UMCS

w Lublinie / ACK „Chatka Żaka” za przyciągający uwagę widza obraz sceniczny przedstawiony w etiudzie pt. "Apoteoza drobiu" w reż. Urszuli Kostrzewy

 

INDYWIDUALNE NAGRODY AKTORSKIE

 

1. Anecie Ćmiel z Biłgorajskiego Centrum Kultury za swobodę sceniczną

i wiarygodnie zaprezentowaną opowieść teatralną opracowaną pod

kierunkiem Alicji Jachiewicz - Szmidt.

 

2. Marcie Łasce za skupienie sceniczne i interpretację tekstu w etiudzie pt. "Krótka historia niebieskich oczu" w reżyserii Dominiki Jarosz.

 

3. Natalii Posikatej z Tomaszowskiego Domu Kultury za rolę Aliny w etiudzie

dramatycznej "Alina czy Balladyna" w reż. Jadwigi Krawczyk.

 

4. Bartoszowi Gomole za wykorzystanie różnych środków aktorskich w interpretacji postaci Fiora z „Operetki” Witolda Gomrowicza.

 

NAGRODĘ INSTRUKTORSKĄ

 

Katarzynie Wieczorek i Grażynie Wójtowicz z Zespołu Placówek Oświatowych w Ciecierzynie za efekty edukacyjne i wychowawczej w pracy teatralnej z młodzieżą.

 

NAGRODĘ REŻYSERSKĄ

 

Urszuli Kostrzewie za zamkniętą formę sceniczną etiudy "Oslo".

 

Wszyscy nagrodzeni otrzymali nagrody rzeczowe sfinansowane przez Urząd Miasta Zamość.   Festiwal odbył się w szczególnej i twórczej atmosferze, a tegoroczni uczestnicy czekają na jego kolejną odsłonę. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Festiwalu Etiud Teatralnych, szczególne podziękowania dla Osiedlowego Domu Kultury "Okrąglak" w Zamościu za stworzoną przestrzeń oraz Studia Filmowego "RECADI" Adriana Pasierbiewicza za współorganizację i wszelką pomoc. 

Zrealizowano w ramach  Stypendium Artystycznego Prezydenta Miasta Zamościa.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner boczny B1 firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama