Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 18:06
Reklama Baner reklamowy A1  Orkiestry Włościańskiej
Reklama

Hrubieszów: Dron polata nad kominami później

Prawie trzy lata temu Hrubieszów kupił drona. Urządzenie miało być wykorzystane do sprawdzania czy w domach w mieście nie pali się śmieciami.
Hrubieszów: Dron polata nad kominami później

 Jak do tej pory z drona korzystają głównie policjanci. Pomaga im w poszukiwaniach zaginionych osób. – Do pomysłu kontrolowania dronem kominów w najbardziej zanieczyszczonych rejonach miasta wrócimy. Najpierw jednak trzeba pomóc mieszkańcom w wymianie przestarzałych pieców, a dopiero wtedy można kontrolować, czy nie łamią przepisów, paląc niedozwolonym substancjami – dowiedzieliśmy się od wiceburmistrza Hrubieszowa, Pawła Wojciechowskiego.

W marcu 2017  r. miasto kupiło drona, aby nim płoszyć gawrony gniazdujące na drzewach w parku miejskim w Hrubieszowie. Miejski dron służy nie tylko do płoszenia gawronów. Pomaga także w poszukiwaniach zaginionych osób i w nagraniach filmów promujących miasto. Czynione są przymiarki do tego, by urządzenie wyposażyć w specjalne czujniki, które sprawdzą kto w domowym piecu pali śmieciami lub jakimiś niedozwolonymi substancjami. To jeden z nowych sposobów na walkę z tymi, którzy łamią przepisy zabraniające spalania odpadów w domowych kotłach. Koszt wdrożenia takiego systemu to wydatek od 200 tys. zł w górę. Przy czym drony w tym wszystkim są najtańsze. To wydatek ok. 10 tys. zł. Ale Hrubieszów drona już ma, pozostaje wyposażyć to urządzenie w specjalne czujniki do wychwytywania substancji pochodzących ze spalania śmieci. Trzeba też kupić  oprogramowanie, które umożliwi wysyłanie sygnału o truciźnie do służb: do Straży Miejskiej lub jakiejś wynajętej firmy.

Strażnicy miejscy nie mają uprawnień do kontrolowania domów w nocy. Straż miejska na podstawie ustawy o ochronie środowiska może przeprowadzić kontrolę paleniska w domach w godz. 6-22.

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Mieszkaniec 16.01.2019 14:16
Panie Wojciechowski Pan tak na poważnie mówi czy żartuje? Pana obowiązkiem jest dbać o mieszkańców w szczególności aby nie było smogu. Smród w Hrubieszowie i zanieczyszczone powietrze w zimie to norma. Może trzeba zainstalować miernik smogu na Jagiellonach? To, że spalają tam rozne dziwne rzeczy wiadomo nie od dziś. Bedzie UM czekał na lepsze czasy? Skandal!

Mieszkaniec2 21.01.2019 14:22
Przecież taki miernik funkcjonuje już jakiś czas. https://airly.eu/map/pl/#50.81531,23.90660,i6654

Olo 15.01.2019 14:19
Kontrolować to należy już, bo wymiana pieca nie ma tu wielkiego znaczenia.

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama