Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 02:50
Reklama
Reklama

2018 to będzie rok długich weekendów

Za sprawą korzystnego układu kalendarza będzie sporo okazji do odpoczynku. 2018 – to będzie rok długich weekendów. Zanim przystąpimy do planowania urlopu, przeczytajmy do końca ten artykuł.
2018 to będzie rok długich weekendów

Nowy Rok (1 stycznia) wypada w poniedziałek, a więc bez łaski wypoczywamy trzy dni (od 30 grudnia do 1 stycznia). Jeśli jednak ktoś już na początku roku postara się o 4 dni urlopu (od 2 do 5 stycznia), to będzie przez 9 dni żegnał stary albo witał nowy rok (od 30 grudnia do 7 stycznia). Święto Trzech Króli (6 stycznia) wypada w sobotę, więc teoretycznie nic nie można wykombinować. Ale trzeba pamiętać, że sobota jest dniem "dodatkowo wolnym od pracy", a w związku z tym pracodawca powinien nam niejako "oddać" za to święto dzień wolny. Jeśli dostaniemy wolny piątek (5 stycznia), to nasz weekend będzie trwał 3 dni (5-7 stycznia). Podobnie będzie w przypadku wolnego poniedziałku (8 stycznia).

Weekend majowy

Na kolejny dłuższy wypoczynek trzeba będzie poczekać do wiosny. Wielkanoc świętować będziemy w dniach 1-2 kwietnia. Doliczając do tego sobotę (31 marca), będziemy świętować trzy dni (od 31 marca do 2 kwietnia).

Rewelacyjnie zapowiada się w nadchodzącym roku pierwszy weekend majowy. 1 maja wypada we wtorek, a 3 maja świętować będziemy w czwartek. Wystarczy wziąć urlop na poniedziałek (30 kwietnia), a będziemy mogli grillować 4 dni (od 28 kwietnia do 1 maja). Ale jeśli weźmiemy 3 dni urlopu (na 30 kwietnia, 2 i 4 maja), a nasz weekend majowy wydłuża się do 9 dni (od 28 kwietnia do 6 maja).

Kolejna okazja do dłuższego leniuchowania nadarzy się na przełomie maja i czerwca za sprawą Bożego Ciała, które wypada 31 maja. To czwartek. Wystarczy wziąć wolne na piątek (1 czerwca), a będziemy świętować 4 dni (od 31 maja do 3 czerwca).

Na 5 dni wolnego możemy liczyć w połowie sierpnia, bo święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia) wypada w środę. Jeżeli szef da nam dwa dni urlopu (na 13 i 14 sierpnia), to nasz weekend rozpocznie się 11 sierpnia i potrwa do 15 sierpnia. Identyczną sytuację będziemy mieli w przypadku wzięcia wolnego na 16 i 17 sierpnia. Wtedy też świętować będziemy przez 5 dni (od 15 do 19 sierpnia).

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

Reklama
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama