Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 16:17
Reklama
Reklama

Wichura nad Zamojszczyzną. Wiatr łamał drzewa, zrywał dachy

Aż 32 razy interweniowali wczoraj (wtorek, 31 lipca) po południu zamojscy strażacy. Mieli pełne ręce roboty po burzach, które przeszły nad naszym regionem. Padał deszcz, grzmiało i błyskało, ale przede wszystkim wiał wyjątkowo silny wiatr. Dlatego straty są spore. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
Wichura nad Zamojszczyzną. Wiatr łamał drzewa, zrywał dachy

Autor: Fot. KM PZP Zamość

Po wichurze strażacy 14 razy byli wzywani do usuwania powalonych drzew, które blokowały przejazd drogami publicznymi albo stwarzały zagrożenie dla budynków.

– W mieście Zamość odnotowaliśmy 6 tego typu interwencji przy ulicach Majdan, Graniczna, Powiatowa, Kilińskiego, Starowiejska. Natomiast na terenie powiatu 8 zdarzeń w miejscowościach: Stary Zamość, Miączyn, Cześniki, Łapiguz, Sułów i Szczebrzeszyn – wylicza st. kpt. Marcin Żulewski z Komendy Miejskiej Powiatowej Straży Pożarnej w Zamościu.

Dodaje, że z powodu wichury doszło do zerwania trzech linii energetycznych. Tak było w Sitańcu Kolonii, Sąsiadce i Łapiguzie. W tych miejscowościach potężny wiatr zrywał również dachy z domów i budynków gospodarczych.

W Zamościu przy ul. Powiatowej bez dachu został budynek inwentarzowy, a przy ul. Granicznej dom w zabudowie szeregowej. W tym drugim przypadku straty sięgnęły aż 50 tys. zł. Bo wiatr nie tylko uszkodził dach, ale też zalane zostało wnętrze mieszkania. 

– W tych zdarzeniu trwającym niespełna 3 godziny zaangażowanych było najwięcej sił i środków: 8 zastępów i 35 strażaków. Obecni podczas akcji byli też st. bryg. Jacek Sobczyński, komendant miejski PSP w Zamościu oraz przedstawiciel Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego miasta Zamość – dodaje Żulewski.

Strażakom zawodowym bardzo pomagali w Zamościu ochotnicy z jednostek OSP Mokre, Białowola (2 samochody), Wierzba, Bortatycze, Udrycze i Czołki. W kulminacyjnym momencie na terenie miasta działania prowadziło 12 zastępów czyli 57 strażaków. W powiecie, podczas interwencji w miejscowościach Miączyn, Cześniki, Sąsiadka, Stary Zamość, Skierbieszów  zagrożenia usuwały tamtejsze jednostki OSP.


CZYTAJ TAKŻE: WICHURA PRZERWAŁA PIKNIK WĘDRUJĄCEJ ESTRADY. CUD, ŻE NIKT NIE UCIERPIAŁ



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama