Zamojska Rada Kobiet ma być organem doradczym prezydenta miasta i właśnie przez Andrzeja Wnuka została powołana do życia. Tworzy ją kilkanaście niezwykłych, wyjątkowych, silnych pań:
1. Małgorzata Bzówka – wiceprezydent Miasta Zamość, była dyrektor Wydziału Kultury UM
2. Janina Gąsiorowska – magister mikrobiologii przemysłu spożywczego, długoletnia działaczka społeczna organizacji samorządowych, kobiecych i związków zawodowych, plebiscytowa Matka Chrzestna statku m/s „Ziemie Zamojska”.
3. Lidia Stanisławek – emerytowana nauczycielka, działaczka społeczna i polityczna.
4. Katarzyna Pelc – rehabilitantka, działaczka społeczna.
5. Kamila Ćwiklińska – specjalistka do spraw sprzedaży, działaczka społeczna i polityczna.
6. Marianna Fostakowska – restauratorka, filantropka, działaczka społeczna i polityczna.
7. Barbara Gwiazdowska – emerytowana menadżerka, hotelarka, specjalistka do spraw marketingu.
8. Elżbieta Tatarska – lekarka, kierownik zamojskiego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, promuje idee honorowego krwiodawstwa, działaczka społeczna.
9. Maria Król – lekarka, animatorka ruchu na rzecz osób niepełnosprawnych, przewodnicząca Stowarzyszenia Krok za krokiem w Zamościu.
10. Bożena Rusinek – emerytowana architekt biura projektowego, wieloletnia opiekunka w ramach rodziny zastępczej, działaczka społeczna, Zamościanka z wyboru.
11. Małgorzata Ryczek – restauratorka, filantropka, bizneswoman, działaczka społeczna.
12. Irena Kurzępa – nauczycielka akademicka, działaczka społeczna, członkini Lubelskiego Zarządu Towarzystwa Wiedzy Powszechnej.
13. Katarzyna Wołoszyn – menadżerka, nauczycielka, językoznawczyni, działaczka kulturalna, społeczna i polityczna
14. Ewa Chapko – aktywna zawodowo psycholożka, dziennikarka.
Już na pierwszym spotkaniu członkinie Zamojskiej Rady Kobiet zdecydowały, że ich przewodniczą będzie Katarzyna Wołoszyn, a jej zastępczyniami Lidia Stanisławek i Irena Kurzępa.
– Naszym celem jest praca na rzecz i dla kobiet. Chcemy stworzyć przestrzeń do kontaktów i współpracy pomiędzy organizacjami i specjalistami zajmującymi się problemami kobiet. Będziemy uwrażliwiać społeczeństwo na sytuację kobiet (i ich rodzin) zagrożonych wykluczeniem społecznym, samotnych matek, ofiar przemocy domowej. Będziemy wspierać kobiety przedsiębiorcze. Pracy jest dużo, ale panie, które zasiadają w Radzie są nie tylko wrażliwe, ale i pełne zapału do pracy. Różny jest też przekrój wiekowy: od dwudziestopięciolatki do pań w wieku bardzo dojrzałym. Chodzi o to, by połączyć młodzieńczy zapał, idealizm i energię z doświadczeniem, kompetencjami i przygotowaniem osób działających społecznie przez wiele lat – mówi Katarzyna Wołoszyn.
Napisz komentarz
Komentarze