Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 11:50
Reklama Baner reklamowy A1  Orkiestry Włościańskiej
Reklama

Zgubione? Ukradzione? Znalezione? Policyjne porady dla roztargnionych

Zgubiłem telefon. Znalazłem portfel. Ktoś ukradł mi pieniądze. Nie wiem, co się stało z moimi dokumentami – takie i podobne zgłoszenia każdego dnia odbierają policjanci w całym kraju, także w powiecie biłgorajskim. Czasem takie doniesienia są efektem przestępstwa, ale bywa też roztargnienia i braku rozwagi.
Zgubione? Ukradzione? Znalezione? Policyjne porady dla roztargnionych

Autor: Fot. pixabay.com

– Część poszkodowanych nie jest w stanie określić dokładnie w jakich okolicznościach utracili należące do siebie przedmioty. Nasilenie takich sytuacji zauważyć można przed dłuższymi przerwami np. świątecznymi, ale również w lecie – informuje Joanna Klimek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Przyczyny? Pośpiech, nieuwaga, zmęczenie. Z takich właśnie powodów zdarza się, że zapominamy zabrać portfel ze sklepowej lady albo zostawiamy niezabezpieczony rower przed sklepem, tylko na chwilę.

– Niestety, taka chwila zupełnie wystarczy złodziejowi, któremu przecież nadarzyła się świetna okazja. Również podczas podróży lub wypoczynku nie zostawiajmy swoich rzeczy bez nadzoru – podpowiada policjantka. 

Dodaje, że na szczęście zdarzają uczciwi znalazcy, którzy zguby przynoszą na komendę. Właśnie tak zachowała się ostatnio 38-letnia mieszkanka Biłgoraja, która znalazła portfel m.in. z dokumentami oraz kartą płatniczą. Kobieta przekazała wszystko policji i zguba wróciła do właściciela. 

Na wszelki wypadek policja przypomina o zasadach, których przestrzeganie może pomóc w uniknięciu przykrych niespodzianek.

  • Nie nosimy nigdy dokumentów w portfelu. Czasami za taką pozorną wygodę możemy drogo zapłacić.
  • Portfela nie powinno się nosić w tylnej kieszeni spodni, ale raczej w torebce, którą należy zamknąć.
  • Jeśli mamy przy sobie większą ilość gotówki podzielmy ją i schowajmy w różnych miejscach, wtedy nawet jeśli padniemy ofiarą kieszonkowca nie stracimy wszystkiego.
  • Nie chwalmy się również telefonem i nie zostawiajmy go bez nadzoru np. na stoliku w pubie.

I na koniec warto przypomnieć, że przywłaszczenie sobie cudzej rzeczy to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Jest jednak pewna różnica. Konflikty z Ukraińcami za ostatnie 200 lat: Wołyń, wojna 1919. Konflikty z Rosją za ostatnie 200 lat: wsadzenie marionetkowego rządu Bieruta i 40 lat gospodarczego pasożytnictwa, masowe gwałty i rabunki dokonywane przez czerwonoarmistów, przyczółek Czerniakowski (żołnierze Berlinga zostali wysłani na pewną śmierć), 17 września, mord w Katyniu, deportacje do Kazachstanu, Obława Augustowska, krwawe stłumienie akcji Burza, wymordowanie obrońców Grodna, tzw. "proces szesnastu", tzw. Tragedia Górnośląska (1945), operacja polska NKWD, wojna 1920, zsyłki na Sybir, ponad sto lat wynarodowiania, krwawe stłumienie powstania styczniowego i listopadowego.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 09:46Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Da, da, tavarisz. Jak zawsze zły zachód sprowokował miłującą pokój Rosję. Dziwne tylko, że za każdym razem, to ruskie czołgi wjeżdżają pierwsze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 09:15Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: XxlTreść komentarza: Tera może do kryminalnej wezmo....?Data dodania komentarza: 21.11.2024, 22:12Źródło komentarza: Zamość: Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanegoAutor komentarza: O kulach jeszcze lepiej.Treść komentarza: .Data dodania komentarza: 21.11.2024, 20:10Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkowaćAutor komentarza: HenioTreść komentarza: Jak to urzędnicy, myślę tylko o sobie, mamy 21 wiek a problem jest ten sam, znieczulica.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 19:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkowaćAutor komentarza: TrgdTreść komentarza: Rozumiem, że za stworzenie zagrożenia katastrofą w ruchu lądowym prawo jazdy zostało zatrzymane i wystawiono skierowanie na powtórny egzamin?Data dodania komentarza: 21.11.2024, 17:21Źródło komentarza: Nigdy nie rób tak na drodze ekspresowej! GDDKiA publikuje nagranie ku przestrodze [VIDEO]
Reklama