Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 27 listopada 2024 01:46
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Zamość: Wyśpiewali swoją wiarę i miłość

16 zespołów i 43 solistów zaprezentowało się we wtorek (29 października) na scenie Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu podczas tegorocznego finału Diecezjalnego Konkursu Piosenki Religijnej „Moja wiara, moja miłość”. Honorowy patronat nad wydarzeniem, które zorganizowano w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej „Dzielmy się wiarą jak chlebem”, objął biskup diecezji zamojsko-Lubaczowskiej ks. Marian Rojek.
Zamość: Wyśpiewali swoją wiarę i miłość

Autor: Fot. MDK Zamość

Konkursowe prezentacje oceniała komisja, w której zasiedli:  Magdalena Stopa (przewodnicząca) oraz Marian Szewera i ks. Piotr Spyra.

Ich zdaniem w kategorii zespołów ze szkół podstawowych najciekawiej zaprezentowały się „Melodyjki” ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Werbkowicach (opiekun Anna Czarnecka). Na drugim miejscu znalazły się „Dobroduszki” z zamojskiego MDK (op. Paweł Kołodziejczyk), a na trzecim „Jak zawsze” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie (op. Leszek Darmochwał). Wyróżnienia powędrowały do „Wiolinek” z SP nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu (op. Anna Sawka), zespołu z SP nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Zamościu (op. Beata Korga), chóru „Tęcza” z SP im. Jana Pawła II w Księżpolu (op. Iwona Migacz) oraz „4REBELS” z Mobilnej Szkoła Muzyczna w Janowie Lubelskim (op. Diana Krzemińska).

Amelia Skóra, uczennica SP nr 9 w Zamościu (op. Małgorzata Bednarz) zajęła pierwsze miejsce w kategorii najmłodszych solistów (klasy I-IV szkół podstawowych). Drugą nagrodę otrzymała Emilia Tabała, reprezentująca Tomaszowski Dom Kultury (op. Małgorzata Giska), a trzecią Julia Dziewa z Zespół Szkół im. Jana Kochanowskiego w Wierzchowiskach Drugich (op. Anna Dziewa). Wyróżniona została natomiast Karina Kowalska ze Studia VOICE & MUSIC Joanny Przekocińskiej.

W starszej grupie śpiewających solistów (kl. V-VIII) wygrała Zuzanna Zięba z SP nr 9 w Zamościu (op. Beata Korga). Drugie miejsce zajęła Aleksandra Wójtowicz z SP nr 1 im. Orląt Lwowskich
w Tomaszowie Lubelskim (op. Małgorzata Korzeniowska-Witt), zaś trzecie 
Daniela Mbas z Zamościa (op. Magdalena Mbas). Laureaci wyróżnień to Gracjan Cybulski, uczeń Zespołu Szkół Społecznych im. Unii Europejskiej w Zamościu (op. ks. Sławomir Korona) oraz Aleksandra Skrzypczuk z SP nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim (op.  Małgorzata Giska).

Najlepszych zespołem w kategorii szkół ponadgimnazjalnych okazała się grupa, którą w TDK prowadzi Małgorzata Giska. Drugą nagrodę odebrały „Iskierki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Nieliszu (op. Renata Banach), a trzecią duet Oliwia Adamczuk i Gabriela Koszel z ZS im. H. Sienkiewicza w Grabowcu (op. Karol Chilewicz). Jurorzy wyróżnili też zespół wokalno-instrumentalny „EARonic” z II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Zamościu (op. Joanna Kołodziejczyk).

Kaja Peć (op. Beata Peć) z Siedlisk okazała się bezkonkurencyjna wśród wokalistów ze szkół ponadpodstawowych. Jurorzy nagrodzili również Darię Podporę z MDK w Biłgoraju (op. Kornelia Rudy) oraz Maję Rębisz, uczennicę ZS nr 1 im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim (op. Małgorzata Giska). Długa była lista wyróżnionych. Znaleźli się na niej: Jakub Nizio z LO im. ONZ w Biłgoraju (op. Alina Dzido), Julia Kaczor z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju (op. Małgorzata Cybulska), Natalia Maliborska z ZS nr 2 w Tomaszowie Lubelskim (op. Małgorzata Giska), Aleksandra Halusiak z TDK (op. Małgorzata Giska) oraz Natalia Szkałuba (op. Jolanta Lal-Szkałuba).



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

bóg dopomóż 26.09.2022 22:32
Wspaniale

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: TVP w likwidacjiTreść komentarza: A Czaskoski od ręki klei szyby. Więc nie kłamcieData dodania komentarza: 26.11.2024, 15:34Źródło komentarza: Złota rączka na wagę kolejki. Potrzeba ich dużo, dużo więcejAutor komentarza: ruski agent czuwaTreść komentarza: przez u jak ruski agent. Wie co piszeData dodania komentarza: 26.11.2024, 11:24Źródło komentarza: Śmieci w wyrobisku piasku w Strzyżowie. Proces trwa już 4 lata, teraz ślimaczy się w RzeszowieAutor komentarza: zwykły pasożyt z niegoTreść komentarza: wie z pierwszej rękiData dodania komentarza: 26.11.2024, 11:23Źródło komentarza: Śmieci w wyrobisku piasku w Strzyżowie. Proces trwa już 4 lata, teraz ślimaczy się w RzeszowieAutor komentarza: RomanTreść komentarza: łgarstwoData dodania komentarza: 26.11.2024, 10:13Źródło komentarza: Stal ma parcie na awans do III ligi. Lublinianka walczy o pierwsze miejsceAutor komentarza: Józek i MarekTreść komentarza: Śmieci nielegalne, wyrobiska piasku nielegalne, szpital leży na łopatkach, lekarzy brak, likwidacja biblioteki, trzeci zbędny członek zarządu za kasę. O jakim powiecie napisałem? To pewnie gdzieś w Afryce.Data dodania komentarza: 26.11.2024, 07:56Źródło komentarza: Śmieci w wyrobisku piasku w Strzyżowie. Proces trwa już 4 lata, teraz ślimaczy się w RzeszowieAutor komentarza: HahaTreść komentarza: POkaż choć jedną opinię wyrażoną przez radę społeczną o nieprawidłowościach w szpitalu jeszcze dyrektorce nagrodę dali. siedzą i udają umnych inaczej taka błazenada intelektualna pseudo umnych, przez lata robiła ciemniaków w bambuko i w sądzie sprawę wygrała ciemniaki odszkodowanie wypłacą,Data dodania komentarza: 26.11.2024, 05:24Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln zł
Reklama