Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 15:18
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Będzie sterylnie. 4,5 tys. litrów spirytusu przerobiono na środki do dezynfekcji

Był nielegalnie wytworzony, został skonfiskowany. Nie zmarnuje się ani kropla z blisko 4,5 tys. litrów spirytusu, który Krajowa Administracja Skarbowa przekazała różnym instytucjom, które w dobie epidemii potrzebują środków odkażających.
  • Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Będzie sterylnie. 4,5 tys. litrów spirytusu przerobiono na środki do dezynfekcji

Autor: Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Krajowa Administracja Skarbowa w tym trudnym czasie walki z pandemią stara się nie tylko zapewnić bezpieczeństwo na granicach, ale też nasi funkcjonariusze i pracownicy czynnie angażują się w walkę z koronawirusem na innych frontach. Szyjemy maseczki, priorytetowo odprawiamy środki ochrony indywidualnej, wspomagamy policję w pilnowaniu porządku publicznego.

Niewątpliwie istotną rolę w walce z pandemią ma też przekazywanie przez jednostki Krajowej Administracji Skarbowej zarekwirowanego alkoholu, który służy do produkcji środków do dezynfekcji.

W ostatnim tygodniu kolejne 2,3 tys. litrów trafiło do różnych instytucji, w tym do: Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Zamościu, Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Lulinie, Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie oraz Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych w Lublinie i Tomaszowie Lubelskim.

W sumie to już 4,5 tys. litrów przekazane jedenastu jednostkom, m.in. szpitalom i jednostkom medycznym, sanepidowi i wojsku.

Przekazywany przez KAS alkohol został zatrzymany podczas prób przemytu oraz podczas działań kontrolnych prowadzonych na terenie kraju, m.in. na bazarach, prywatnych posesjach. Z uwagi na jego moc – od 80 do 92% - stanowi doskonały środek do przygotowania preparatów do dezynfekcji przedmiotów, powierzchni czy też środków transportu wymagających odkażania.

Sprawne przekazywanie alkoholu nie byłoby możliwe bez zaangażowania wielu osób. Ogrom pracy wykonują komórki likwidacji, które m.in. zajmują się przygotowaniem niezbędnych dokumentów, funkcjonariusze magazynu depozytowego w Tomaszowie Lubelskim, dzięki którym możliwe jest sprawne, sukcesywne przekazywanie alkoholu podmiotom wskazanym przez sanepid, a także funkcjonariusze komórek realizacji, którzy pomagają w dystrybucji alkoholu do niektórych jednostek.

Lubelska KAS czyni starania aby jak największą ilość zarekwirowanego alkoholu przekazać na walkę z koronawirusem. W przygotowaniu są kolejne tysiące litrów.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama