Łącznie do godz. 8:30 (30 lipca) odnotowano 84 zdarzeń w całym powiecie zamojskim. Z czego w mieście Zamość 43 zdarzeń natomiast w najbardziej dotkniętych gminach: Sitno 25 zdarzeń, Miączyn 12 i gminie Zamość 2 zdarzenia.
Najwięcej zdarzeń dotyczyło uszkodzonych dachów w budynkach (38), gdzie strażacy usuwali powalone drzewa z dachów i zabezpieczali budynki w których zostały zerwane dachy. Większość uszkodzonych dachów dotyczyła budynków mieszkalnych i gospodarczych ale też odnotowano uszkodzenia dachów w budynkach użyteczności publicznej.
W mieście tego typu zdarzeń mieliśmy 19, z kolei w gminie Sitno (8), gminie Miączyn (9) i gminie Zamość (2).
Ponadto w 25 przypadkach powalone drzewa blokowały przejezdność dróg w tym przejezdność drogi krajowej nr 74 na odcinku ok. 6km od miejscowości Karp do miejscowości Jarosławiec. Oprócz tego powalone drzewa uszkodziły łącznie 9 pojazdów z czego w mieście aż 8 samochodów i jeden w gminie Sitno.
Priorytetem podejmowanych interwencji była likwidacja zagrożeń. W działaniach związanych z likwidacją i usuwaniem skutków po burzy łącznie brało udział 26 zastępów z czego 20 z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych i 7 zastępów Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Zamość.
Słowa podziękowania kieruję do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych: Mokre, Białowola, Bortatycze, Udrycze, Wierzba, Dębowiec, za usuwanie skutków burzy na terenie miasta Zamość, z kolei jednostkom Ochotniczym Straży Pożarnych: Łabuńki, Zawalów, Stanisławka, Kornelówka, Czołki, Sitno, Horyszów, Rozdoły, Płoskie, Jarosławiec, Miączyn, Kotlice, Niewirków i Skokówka za usuwanie skutków burzy w powiecie.
Jeszcze więcej zdjęć, a także filmy z nawałnicy obejrzycie na naszym facebookowym profilu:
Napisz komentarz
Komentarze