Inwestycja pod nazwą „Zachowanie i udostępnienie najatrakcyjniejszych elementów dziedzictwa naturalnego w Krasnobrodzie” była realizowana w ramach Osi Priorytetowej 7 Ochrona Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego, Działania 7.1 Dziedzictwo kulturowe i naturalne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Zadanie zrealizowano w partnerstwie z Powiatem Zamojskim. Wniosek złożono jeszcze w 2016 r. Umowę na jego realizację podpisano w 2018, a prace zakończono dwa lata później.
Założeniem tej inwestycji było wyeksponowanie i poprawa walorów Uzdrowiska Krasnobród.
W ramach projektu wykonano modernizację zabytkowego parku otaczającego obiekty Sanatorium Rehabilitacyjnego im. Janusza Korczaka w Krasnobrodzie. Zagospodarowano teren rekreacyjny między parkiem a zalewem krasnobrodzkim. Wybudowano promenadę spacerową na ul. Młyńskiej, o szerokości 5 metrów, przy której w parku uzdrowiskowym zlokalizowano dwukondygnacyjny taras widokowy o konstrukcji stalowej z pomostami z desek z modrzewia syberyjskiego. Przy nowopowstałych ścieżkach spacerowych są ustawione ławki, kosze na śmieci i drogowskazy. W celu upiększenia terenu posadzono drzewa owocowe, krzewy i inne rośliny ozdobne. Na tarasie jest też ławka z panelem solarnym, umożliwiająca m.in. naładowanie telefonu.
– Powstała w ramach projektu infrastruktura jest atrakcją nie tylko dla mieszkańców naszej gminy. Często odwiedzają ją turyści i przebywający w sanatorium kuracjusze. Inwestycja zdecydowanie pozytywnie wpłynęła na rozwój turystyczny naszej gminy – mówi Kazimierz Misztal, burmistrz Krasnobrodu.
Wszystkie prace kosztowały
2 mln 361 tys. zł, z czego ponad
1 mln 200 tys. zł to dofinansowanie.
Inwestycja została zgłoszona do plebiscytu Perły Biznesu w kategorii Inwestycja Samorządowa.
Napisz komentarz
Komentarze