Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 17:48
Reklama Baner reklamowy A1  Orkiestry Włościańskiej
Reklama

Koronawirus: Maseczki mamy w nosie

Teoretycznie wciąż są obowiązkowe. Powinniśmy zakładać maseczki, wchodząc do sklepu, do kościoła, do kina, urzędu, restauracji, na imprezę w pomieszczeniu zamkniętym. A jak to wygląda w praktyce?
Koronawirus: Maseczki mamy w nosie
Rok temu, 10 października 2020 cała Polska została uznana za żółtą strefę, a wybrane powiaty były czerwonymi. Od tego dnia maseczki stały się obowiązkowe wszędzie w przestrzeni publicznej.

Stanisław Jaślikowski, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, doskonale zdaje sobie sprawę, jak poważna jest epidemia koronawirusa. Jeśli idzie na zakupy, to wkłada maseczkę. A co obserwuje wokół siebie?

Czytaj także: Lockdown, nauka zdalna, maseczki. Polacy powiedzieli, czego oczekują od rządu

– Mniej więcej jedna trzecia ludzi też to robi, reszta nie. Albo wcale masek nie mają, albo noszą je pod brodą – mówi szef zamojskiego sanepidu. Ale też podkreśla, że różnie to w różnych miejscach bywa. – To zależy od właściciela sklepu, ale też po prostu od ludzi. Widywałem 4-osobowe rodziny i wszyscy mieli zakryte nosy i usta i takie, gdy szły trzy osoby, a maski nie miała żadna – opowiada Jaślikowski.

Czytaj także: Maseczki w prezencie. Rozdawała je policja

A jak tę sytuację ocenia? Krótko.

– To żenujące – stwierdza. A czemu tak się dzieje? Na to pytanie nie potrafi odpowiedzieć. Ale mówi, że był latem tego roku w jednym z krajów południowej Europy. Sytuacja wyglądała diametralnie inaczej.

Czy policja jeszcze egzekwuje obowiązek zakrywania ust i nosa? Ile wystawiano ostatnio mandatów? Szczegóły w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Gnoje 12.10.2021 08:50
w d u pie

Gnojki 12.10.2021 08:49
raczej w ***. Na pierwszy rzut oka widać ilu jest debili

 

 

Reklama
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama