Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 19:26
Reklama
Reklama

Kontrole zamojskiej policji. By nikt nie zamarzł

Jesień i zima niosą za sobą dodatkowe zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, jakim jest wychłodzenie organizmu. Osoby bezdomne, starsze mieszkające samotnie, czy też te, które incydentalnie znalazły się w okolicznościach zagrażających ich życiu, należy objąć szczególną troską i opieką. Policjanci kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy, reagują na nietrzeźwych, którym może grozić wychłodzenie.
Kontrole zamojskiej policji. By nikt nie zamarzł

Autor: Fot. policja.pl

Na dworze jest, coraz zimniej, zwłaszcza nocą, kiedy temperatura powietrza oscyluje w wokół zera stopni. Jest to trudny czasem dla osób niemających własnego dachu nad głową, jak też ludzi, którzy z różnych powodów (niepełnosprawności, podeszłego wieku) nie są w stanie zapewnić sobie ciepłego mieszkania. Osoby takie narażone są na wychłodzenie organizmu, czego skutkiem może być utrata zdrowia, a nawet życia.

Policjanci monitorują sytuację, kontrolują pustostany, klatki schodowe, piwnice, ogródki działkowe i inne miejsca, w których mogą przebywać potrzebujący pomocy. Patrolując ulice reagują także na przebywające na zewnątrz osoby nietrzeźwe, które o własnych siłach nie są w stanie dotrzeć do domu. Funkcjonariusze współpracują także z pracownikami ośrodków pomocy na terenie naszego powiatu. Wymieniają się informacjami na temat osób, którym należy pomóc przetrwać trudny zimowy czas. Odwiedzają mieszkania osób starszych, samotnych, którym trudno poradzić sobie z codziennymi czynnościami i nie potrafią same zadbać o odpowiednią temperaturę w mieszkaniu.

Gdy na dworze panują niskie temperatury reagują również mieszkańcy naszego powiatu. Informują o osobach samotnych i chorych oraz o miejscach, gdzie mogą przebywać osoby bez dachu nad głową. Mieszkańcy nie przechodzą także obojętnie obok osób po alkoholu – w trosce o życie drugiego człowieka alarmują służby ratunkowe o potrzebie pomocy. Na każde tego typu zgłoszenie natychmiast reagują policjanci.   

Pamiętajmy, że pomóc może każdy. Widząc siedzącą na ławce lub przystanku osobę nietrzeźwą czy też osłabioną reagujmy. Wiedząc, że w pustostanie, klatce schodowej bloku, altanie lub w piwnicy przebywają bezdomni przekażmy taką informację policjantom. Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy. Nasze zainteresowanie może uratować komuś życie. O zagrożeniu i potrzebie pomocy można policjantów poinformować także za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy na Mapie zaznaczyć kategorię zagrożenia i określić miejsce jego występowania. Można również dodać opis, precyzując zgłoszenie. Policjanci pojawią się we wskazanym miejscu i zweryfikują zgłoszenie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama