Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 07:23
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Piłka nożna: Z wiejskich boisk do stolicy

Wiosną 1982 r. Hetman Zamość konkurował w lidze z zespołami z Bodaczowa, Majdanu Starego i Długiego Kątu, a kilka miesięcy później miał pięciu rywali z Warszawy. Drużyna trenera Wiesława Wieczerzaka była rewelacją trzecioligowych rozgrywek w grupie VII. Zajęła w nich szóste miejsce, choć w rundzie jesiennej nawet przewodziła stawce drużyn w ligowej tabeli.
Piłka nożna: Z wiejskich boisk do stolicy
Trener Wiesław Wieczerzak

W sezonie 1982/1983 na mecze ligowe rozgrywane na stadionie przy ul. Królowej Jadwigi w Zamościu przychodziło kilka tysięcy kibiców, spragnionych piłki nożnej na zdecydowanie wyższym poziomie niż dotychczas. W czerwcu 1982 r. Hetman Zamość pożegnał się z zamojską klasą okręgową, którą wygrał bez większego wysiłku. Podopieczni trenera Wiesława Wieczerzaka wygrali trzynaście spośród osiemnastu meczów, ani razu nie zeszli z boiska pokonani, a pięć remisów uzyskali tylko dlatego, że niezbyt wymagający przeciwnicy nie zmuszali ich do gry na pełnych obrotach, nie mobilizowali.

Wymagania wzrosły w następnych rozgrywkach, już w III lidze centralnej. Hetman spisywał się w nich nadspodziewanie dobrze. Nie tylko klasa rywali, ale przede wszystkim rewelacyjna postawa zamojskich piłkarzy spowodowała, że trybuny stadionu OSiR wypełniały się niekiedy po same brzegi. „Jesień zakończył Hetman punkt za Hutnikiem, ale niewielka liczba zdobytych bramek spowodowała, że wylądował aż na czwartym miejscu. Trudno jednak było mieć pretensje do zespołu, który z opłotków piłkarskich włączył się do walki o II ligę. Kibice i tak przecierali oczy ze zdumienia. Hetman nie przegrał u siebie żadnego meczu, tracąc w Zamościu tylko jeden punkt i dwie bramki. Nic dziwnego, że pod koniec rozgrywek na mecze ciągnęły – jak przed laty – tłumy. Były flagi, transparenty, barwne szaliki, dowcipne przyśpiewki, a nawet argentina, czyli obfite chmury konfetti i serpentyn” – czytamy w książce „Zamojszczyzna między bramkami” Andrzeja Kędziory i Krzysztofa Radziejewskiego.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Ruskie zaczęły trzecią wojnę w ciągu 15 lat, ale to Biden prowokuje?Data dodania komentarza: 21.11.2024, 13:38Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: Bros WarnerTreść komentarza: Dobrze że informujecie o tym ludzi PO emisji odcinka ! Brawo !!! Szacun :)Data dodania komentarza: 21.11.2024, 11:52Źródło komentarza: "Poszukiwacze historii" w Tomaszowie Lubelskim. Odcinki można już oglądaćAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Problem jest też z tym, że wszystko słychać na korytarzu. Ja usłyszałem o całym przebiegu choroby chorej psychicznie osoby. Trzeba przenieść koniecznie siedzibę !!!!Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:58Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkowaćAutor komentarza: za mało ruchuTreść komentarza: Widzę przytyło się. Nie poznałem na zdjęciu.Data dodania komentarza: 21.11.2024, 10:49Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: POLKATreść komentarza: A gdzie zakupione Patrioty które miały bronić polskiego nieba gdzie się znajdują w POLSCE czy na ukrainieData dodania komentarza: 21.11.2024, 10:46Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: J KRONTreść komentarza: Wyjaśnić do końca nie zamieść pod dywan karuzela kręci się w okuł tych samych osób SKANDALData dodania komentarza: 21.11.2024, 10:44Źródło komentarza: Zamość: O insynuacjach, pomówieniach i sytuacji w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej
Reklama