Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 12:19
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Krasnobród: Dożynki wiernych z całej diecezji

Dokładnie 57 delegacji z wieńcami, bochnami chleba wypieczonymi z tegorocznych zbóż i koszami obfitości przybyło na uroczystości, by podziękować za plony. 11 września w Sanktuarium Maryjnym w Krasnobrodzie odbyło się Diecezjalno-Gminne Święto Plonów.
Krasnobród: Dożynki wiernych z całej diecezji
Podczas eucharystii było poświęcenie wieńców oraz przekazanie chleba i innych darów ołtarza gospodarzowi uroczystości przez starostów dożynkowych.

Ze względu na złe warunki pogodowe, zaplanowany program święta uległ zmianie. Zrezygnowano z tradycyjnego korowodu dożynkowego, który prowadził z Kaplicy Objawień na Wodzie do sanktuarium. Z uwagi na lejący deszcz, delegacje z wieńcami dożynkowymi bezpośrednio przed sumą dożynkową zgromadziły się na korytarzach klasztoru.

Główna część obchodów rozpoczęła się koncertem zespołu folklorystycznego Wójtowianie. Po nim Krasnobrodzka Orkiestra Dęta zagrała hejnał maryjny, a następnie rozpoczęła się msza święta pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji zamojsko-lubaczowskiej ks. dr hab. Mariusza Leszczyńskiego w asyście m. in. diecezjalnego duszpasterza rolników ks. Józefa Bednarskiego i proboszcza parafii NMP w Krasnobrodzie ks. prałata Eugeniusza Derdziuka. Podczas eucharystii było poświęcenie wieńców oraz przekazanie chleba i innych darów ołtarza gospodarzowi uroczystości przez starostów dożynkowych – Aleksandrę Pękalę z Łukowej i Łukasza Pryciuka z Dutrowa (gm. Telatyn).

Przywiezione do Krasnobrodu wieńce wzięły udział w konkursie. W kategorii „wieniec tradycyjny” najpiękniejszy okazał się wieniec wykonany przez sołectwo Lipsko Polesie, drugie miejsce zajęło Mokre, a trzecie Klocówka. W kategorii „wieniec współczesny” wygrała Wólka Wieprzecka, drugi był Bródek, a trzeci Majdan Wielki.

Organizatorami tego wydarzenia byli: Diecezja Zamojsko-Lubaczowska, Parafia pw. Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie, Urząd Miejski w Krasnobrodzie, Krasnobrodzki Dom Kultury oraz Lubelska Izba Rolnicza.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkowaćAutor komentarza: PO to złoTreść komentarza: taaaak. tak samo jak GeblewiczowiData dodania komentarza: 22.11.2024, 11:10Źródło komentarza: Nigdy nie rób tak na drodze ekspresowej! GDDKiA publikuje nagranie ku przestrodze [VIDEO]Autor komentarza: RomanTreść komentarza: patrolowali na ul. Granicznej ? Na ulicy Granicznej od kliku lat autobusy MZK zatrzymują się na zakazie.. Nie ma przystanku a ludzie wysiadają i wsiadają. I nikt nigdy tego nie widział ? Czy może patroluja ślepi ?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:08Źródło komentarza: Zamość: Był poszukiwany, miał dożywotni zakaz kierowania i 4 promile, gdy został zatrzymanyAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Jest jednak pewna różnica. Konflikty z Ukraińcami za ostatnie 200 lat: Wołyń, wojna 1919. Konflikty z Rosją za ostatnie 200 lat: wsadzenie marionetkowego rządu Bieruta i 40 lat gospodarczego pasożytnictwa, masowe gwałty i rabunki dokonywane przez czerwonoarmistów, przyczółek Czerniakowski (żołnierze Berlinga zostali wysłani na pewną śmierć), 17 września, mord w Katyniu, deportacje do Kazachstanu, Obława Augustowska, krwawe stłumienie akcji Burza, wymordowanie obrońców Grodna, tzw. "proces szesnastu", tzw. Tragedia Górnośląska (1945), operacja polska NKWD, wojna 1920, zsyłki na Sybir, ponad sto lat wynarodowiania, krwawe stłumienie powstania styczniowego i listopadowego.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 09:46Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Da, da, tavarisz. Jak zawsze zły zachód sprowokował miłującą pokój Rosję. Dziwne tylko, że za każdym razem, to ruskie czołgi wjeżdżają pierwsze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 09:15Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: XxlTreść komentarza: Tera może do kryminalnej wezmo....?Data dodania komentarza: 21.11.2024, 22:12Źródło komentarza: Zamość: Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego
Reklama