W magazynie, do którego weszli zamojscy funkcjonariusze, przechowywane są towary do momentu dopełnienia przez przedsiębiorcę niezbędnych formalności. Magazyny czasowego składowania podlegają dozorowi celnemu.
Jak informuje Michał Deruś, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie, w kontrolowanym składzie znajdowały się towary pochodzące z Chin, oznaczone znakami znanych światowych marek. – Bardzo niska cena towarów oraz brak opakowań jednostkowych wskazywały, że mogą być to podróbki – relacjonuje rzecznik lubelskiej IAS.
Po szczegółowej rewizji ponad 15 ton odzieży i akcesoriów, funkcjonariusze znaleźli zarówno artykuły z bezprawnie naniesionymi znakami towarowymi, jak również niezgłoszone w dokumentach. Najwięcej było okularów (ponad 80 tys. szt.), odzieży (blisko 12 tys. szt.), kosmetyków i wkładów do e-papierosów (w obu przypadkach po ponad 2,2 tys. szt.). Szacunkowa wartość zajętego towaru to ponad 25 mln zł!
Sprawę badają IAS i policja. Za wprowadzenie do obrotu towarów naruszających prawa własności przemysłowej grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Napisz komentarz
Komentarze