Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 5 grudnia 2024 03:41
Reklama Baner reklamowy A 1 - BUDBRAM
Reklama Baner reklamowy A1 Fit&Healtly

Czym są nieruchomości komercyjne? Wyjaśnia agentka Północ Nieruchomości

O tym, czym są nieruchomości komercyjne, jakich nieruchomości komercyjnych klienci szukają najczęściej i w jaki sposób agentka nieruchomości może pomóc w sfinalizowaniu transakcji kupna-sprzedaży takiej nieruchomości w rozmowie z Justyną Lesiuk-Klujewską opowiada agentka Północ Nieruchomości w Chełmie Agnieszka Białasz.
Czym są nieruchomości komercyjne? Wyjaśnia agentka Północ Nieruchomości
Czym są nieruchomości komercyjne, jakich nieruchomości komercyjnych klienci szukają najczęściej? Na pytania odpowiada agentka Północ Nieruchomości Agnieszka Białasz

Co to są nieruchomości komercyjne?

Nieruchomości komercyjne to obiekty przeznaczone do prowadzenia działalności gospodarczej lub generowania przychodów z wynajmu. W tej kategorii możemy wyróżnić lokale usługowe, biura, magazyny i budynki komercyjne, takie jak galerie, pasaże handlowe czy hotele.

Jak wygląda rynek nieruchomości komercyjnych lokalnie? 

Na wstępie warto podkreślić, iż nieruchomości są uważane przez Polaków za jeden z najlepszych i najpewniejszych sposobów na inwestycję kapitału. Dlaczego tak jest? Otóż stopy zwrotu w przypadku nieruchomości komercyjnych znacznie przekraczają średnią wysokość oprocentowania na rocznej lokacie bankowej. Na terenie województwa lubelskiego ciągle brakuje nieruchomości komercyjnych, dlatego też w ostatnim czasie obserwujemy wzmożony ruch w tym segmencie rynku.

Jakich nieruchomości komercyjnych najczęściej szukają klienci? Jakie mają oczekiwania?

Szczególne zainteresowanie widoczne jest w strefach przygranicznych, gdzie najczęściej poszukiwane są duże hale i magazyny (duże, czyli o powierzchni 1500 mkw. i powyżej). Obiekty te zazwyczaj przeznaczone są pod wynajem. Bardzo często jest to wynajem długoterminowy, co daje szybki zwrot inwestycji w niedługim czasie. Warto też wspomnieć, że zainteresowaniem cieszą się przestrzenie biurowe, szczególnie te na terenach przemysłowych, gdzie w ostatnim czasie widać widoczny rozwój firm logistyczno-spedycyjnych.

W jaki sposób Ty, jako agent nieruchomości, możesz pomóc klientowi, który szuka nieruchomości komercyjnej?

W pracy agenta liczy się nie tylko czas działania, ale również jakość świadczonych usług, dlatego też chcąc wyjść naprzeciw klientowi, który poszukuje nieruchomości komercyjnej, staram się przedstawić jak najwięcej ofert, które mogłyby spełnić jego oczekiwania. Co ważne, nie ograniczam się jedynie do swoich ofert, ale bardzo często opieram się na współpracy z innymi agentami, a nawet konkurencją. Myślę, że takie działania stają się gwarantem zadowolonych i powracających klientów, o czym świadczą też otrzymywane od nich referencje.

A jakie korzyści daje współpraca agenta z osobą, która chce sprzedać nieruchomość komercyjną? 

Doradca nieruchomości ma specjalistyczną wiedzę na temat rynku nieruchomości oraz doświadczenie w negocjowaniu cen i warunków transakcji. Pomaga klientowi ustalić odpowiednią cenę sprzedaży nieruchomości, co zwiększa szanse na szybką sprzedaż i zadowalające zyski.
Poza tym znam różne metody reklamy i promocji nieruchomości, dzięki którym oferta dotrze do szerokiego grona potencjalnych klientów. Pomagam też w przygotowaniu dokumentacji związanej ze sprzedażą nieruchomości. Mogę np. przeprowadzić prezentację nieruchomości dla potencjalnych klientów i odpowiedzieć na ich pytania. Podsumowując, skorzystanie z moich usług może znacznie skrócić czas trwania całej transakcji i zapewnić klientowi większe poczucie bezpieczeństwa.

Czy masz własną bazę nieruchomości komercyjnych i jak ją wykorzystujesz w pracy? 

Oczywiście, że tak i ciągle staram się tą bazę powiększać. Warto wspomnieć, że aktualny rynek nieruchomości daje nam do dyspozycji nie tylko nieruchomości, które śmiało mogą się pojawiać na portalach ogłoszeniowych, ale również te, które sprzedają się "offmarket" tzw drogą pantoflową.
Obszerna baza może sprawić, że klient poszukujący zainteresuje się ofertą, której być może nawet wcześniej nie widział w sieci.

A opowiedz, jakie trudności mogą się pojawić podczas transakcji kupna-sprzedaży nieruchomości komercyjnej? 

Problemem, z którym najczęściej mam do czynienia, jest cena. Na drodze negocjacji zdarzają się niedopowiedzenia. Warto też wspomnieć o warunkach umowy, które muszą być akceptowalne zarówno dla strony sprzedającej, jak i strony kupującej.

Kto może skorzystać z Twoich usług? Na jakim działasz terenie? 

Jeśli chodzi o moje usługi, są one dostępne dla każdego, dlatego zachęcam do współpracy zarówno Osoby fizyczne jak i przedsiębiorców, którzy poszukują nieruchomości bądź rozważają sprzedaż oraz wynajem. Działam na obszarze powiatu chełmskiego, ale również na terenie całego województwa lubelskiego.

W jaki sposób można się z Tobą skontaktować? 

Najprostszą formą kontaktu jest kontakt telefoniczny a numer najczęściej podany jest na oficjalnej stronie chełmskiego oddziału Agencji Północ Nieruchomości, na oficjalnym fanpage'u pod moim imieniem i nazwiskiem, na Facebooku oraz lokalnej gazecie „Super Tydzień Chełmski” i Radiu BonTon. Ponadto kontakt oraz adres mailowy dostępny jest również na banerach reklamowych i oficjalnej stronie Agencji Północ Nieruchomości.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

Udzielę pożyczki pod zastaw nieruchomości Cena: Do negocjacjiW jaki sposób zapewnić sobie zewnętrzne finansowanie nawet w przypadku obecnych problemów z wypłacalnością lub negatywną historią kredytową? Pożyczki pod zastaw nieruchomości dla rolników i przedsiębiorców to rozwiązanie, które pozwoli stanąć na nogi i rozwinąć swoją aktywność lepiej, niż dotychczas. Pożyczki pod zastaw - rozwiązanie idealne na trudne czasy Szybka pożyczka pod zastaw w kwocie od 50.000 do nawet 2.000.000 złotych to rozwiązanie, które już od 20 lat pomaga rolnikom i przedsiębiorcom w utrzymaniu odpowiedniej pozycji w swojej branży. W obecnych niezwykle wymagających pod względem prowadzenia biznesu czasach uzyskanie zewnętrznego finansowania na atrakcyjnych warunkach jest bardzo trudne. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom rolników i przedsiębiorców, którzy posiadają własną nieruchomość i są gotowi sfinansować swoje plany za pośrednictwem pożyczki pod zastaw. Oferta dostępna pod adresem https://podhipoteke24.pl/ to szybki i skuteczny sposób na to, by spłacić swoje długi, zakończyć spór z komornikiem, a dodatkowo uzyskać środki niezbędne do rozwoju swojego biznesu. Jakie warunki należy spełnić w celu uzyskania pożyczki? Czy uzyskanie pożyczki pod zastaw jest trudne? Na szczęście nie, aczkolwiek istnieje kilka wymogów, które należy spełnić, by wniosek mógł być zatwierdzony. Przede wszystkim pożyczkobiorca musi posiadać firmę i nieruchomość, której jest właścicielem. W ramach zabezpieczenia pożyczkodawca wnosi wpis do księgi wieczystej, zupełnie jak w przypadku kredytu hipotecznego. Jeśli zatem przedsiębiorca posiada własną nieruchomość i dodatkowo jest ona zlokalizowana w mieście, w której mieszka 10 000 mieszkańców, pieniądze mogą znaleźć się na koncie błyskawicznie. Pożyczka pod zastaw nieruchomości - najważniejsze korzyści Co zyskujemy poprzez skorzystanie z usługi pożyczki pod zastaw nieruchomości lub grunty rolne? Przede wszystkim błyskawiczny proces, który pozwala oddłużyć nieruchomość, lub spłacić naglące zobowiązania prywatne lub zajęcia komornicze. W procesie analizy kredytowej nie wykorzystywane są bazy BIK i BIG, co pozwala na skorzystanie z usług także osobom z bieżącymi problemami finansowymi. Cały proces pozyskiwania zewnętrznego finansowania jest prowadzony w porozumieniu z ekspertami, co pozwala bezproblemowo pozbyć się zadłużenia i rozwinąć swój biznes lub gospodarstwo rolne. Kontakt: Tel. 577-873-616, email: [email protected] Więcej informacji na stronie: https://podhipoteke24.pl/Data dodania ogłoszenia: 04.12.2024Udzielę pożyczki pod zastaw nieruchomości
ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Garsonka FashionTreść komentarza: Stawki podatku proszę powiązać z wodą. Ile wypił wody tyle ma zapłacić. Dodatkowo za każde spuszczenie wody w klozecie 1,50 zł. Skoro można śmieci powiązać z wodą to i podatek. A może przejść na rozliczenie na litry wypitej "coca coli"albo "złotej rosy". Oj sorry "złotej rosy" już chyba nie produkują.Data dodania komentarza: 4.12.2024, 15:02Źródło komentarza: Radni zdecydowali. Hrubieszowianie zapłacą więcej podatkówAutor komentarza: Zamojski prawnikTreść komentarza: Ok, ale po oświadczeniu ukraińskiego szefa MSZ kilka dni później głos zabrał szef ich ipnu, który dał do zrozumienia, że ukraińcom dzieje się krzywda w Polsce i są dyskryminowani wskazując, że ekshumacji może nie być. Także tego... czcze gadki przed wyborami.Data dodania komentarza: 4.12.2024, 14:55Źródło komentarza: Można ekshumować. Wołyniacy przyjęli deklarację Ukrainy z rezerwąAutor komentarza: ZaskoczonyTreść komentarza: Faktycznie, Pan Redaktor nie odniósł się do NAJWIĘKSZEJ podwyżki, zakamuflowanej sformułowaniem o zmianie sposobu naliczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, dla niepoznaki procedowanej dopiero w punkcie 13 porządku obrad (choć to wielkie nieporozumienie, bo to nie było p r o c e d o w a n i e, lecz monolog osoby, która tak dba o mieszkańców, a potem kilka słów od oponentów, bo o tyradzie jednego radnego nie ma po co się wypowiadać. Jakoś nie mogę zrozumieć powodów, dlaczego nie wspomniano o tym w artykule.Data dodania komentarza: 4.12.2024, 14:48Źródło komentarza: Radni zdecydowali. Hrubieszowianie zapłacą więcej podatkówAutor komentarza: lkasdTreść komentarza: Po co zamykać? KRUS zreformować...Data dodania komentarza: 4.12.2024, 14:15Źródło komentarza: Gm. Tarnawatka: Rolnicy wyjechali na DK 17. ProtestująAutor komentarza: qwertyTreść komentarza: Umowa Mercosur dotyczy krajów Ameryki Południowej, gdzie uprawia się rzeczy typu bataty, sorgo, trzcina cukrowa. Zresztą i tak nikt normalny by nie zapłacił za transport pszenicy przez cały Atlantyk, kiedy obok mamy Ukrainę. Czego więc tak naprawdę boją się rolnicy? A może wcale się nie boją tylko komuś zależy na wywołaniu zamieszek przed najbliższymi wyborami?Data dodania komentarza: 4.12.2024, 14:07Źródło komentarza: Gm. Tarnawatka: Rolnicy wyjechali na DK 17. ProtestująAutor komentarza: PacjentTreść komentarza: Byłeś kiedyś w szpitalu? Może warto się zainteresować gdzie była rodzina? Mieli przy nim siedzieć 24h, czy przywiązać go do łóżka ??? Rodzina oddała dziadka do szpitala i z głowy. Nie nasz problem, niech martwią się inni. Na oddziale jest setki pacjentów którzy wymagają uwagi, pomocy, leków i cięgle trzeba do każdego Byłem pacjentem danej placówki w ostatnich dniach i muszę powiedzieć że opieka jest na najwyższym poziomie. Czas uderzyć się we własne piersi. Skoro rodzina wiedziała jak jest to dlaczego nie było nikogo przy pacjencie?Data dodania komentarza: 4.12.2024, 14:00Źródło komentarza: Hrubieszów: To cud, że przeżył upadek z 2 piętra. "Nikt z personelu nie zawinił" – zapewnia kierownictwo szpitala
Reklama