Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 13:38
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Biłgoraj: Odznaczenie za wsparcie potrzebujących

Emilia Okoń, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Biłgoraju, została uhonorowana przez Wojewodę Lubelskiego. Z okazji Wojewódzkich Obchodów Dnia Pracownika Socjalnego otrzymała dyplom uznania.
Biłgoraj: Odznaczenie za wsparcie potrzebujących
Emilia Okoń (czwarta od lewej) została wyróżniona za wieloletnią pracę w obszarze pomocy społecznej.

Autor: Marta Panasiuk/LUW

Pracownicy socjalni i osoby, które swoje życie związały z pomocą społeczną odebrały odznaczenia państwowe i wyróżnienia 22 listopada w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. – Zadania w zakresie pomocy społecznej ciągle się rozszerzają. Największą wartością w ich realizacji są postawy i osobowość ludzi, którzy tę opiekę świadczą. Pragnę wyrazić wielką wdzięczność za to, że te nowe zadania udaje się wprowadzać w życie – mówił wojewoda lubelski Lech Sprawka

Emilia Okoń wyróżnienie otrzymała za wieloletnią pracę w obszarze pomocy społecznej, empatię i profesjonalizm w działaniu na rzecz osób i rodzin potrzebujących wsparcia, a także wrażliwości zaangażowanie w pracę oraz kreatywne podejście do rozwiązywania problemów w społecznych. – Nie pracujemy dla wyróżnień i odznaczeń niemniej uznanie Wojewody jest nie do przecenienia. Zawody pomocowe, których działalność związana jest z obszarem pomocy społecznej nie są łatwe. Wynika to z ich specyfiki, tj. wymagań ustawowych, licznych obowiązków i ról w jakich występujemy. Pomagamy osobom z niepełnosprawnościami, opiekujemy się seniorami, wspieramy rodziny w rozwiązywaniu ich problemów, organizujemy pieczę zastępczą, pracujemy z ofiarami i sprawcami przemocy domowej, obsługujemy różnego rodzaju świadczenia – mówi dyrektor PCPR w Biłgoraju, Emilia Okoń.

Jak dodaje odebranie przez nią wyróżnienie traktuje jako wyróżnienie dla pracy całego Centrum. – Lista zadań jest długa i można jeszcze wiele wymieniać. Niesienie pomocy tym wszystkim osobom wymaga nie tylko doskonałej orientacji w przepisach praw ale przede wszystkim wrażliwości, a jednocześnie odporności, cierpliwości i empatii, bez których nie można wykonywać naszej pracy. Otrzymany dyplom uznania jest motywacją do dalszego, profesjonalnego wykonywania naszych wymagających zadań – dodaje.

Dzień Pracownika Socjalnego, przypadający 21 listopada, jest świętem osób znajdujących zatrudnienie nie tylko w ośrodkach pomocy społecznej, ale w różnorodnych instytucjach pomocy, rynku pracy, rehabilitacji, placówkach leczniczych, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, fundacjach i stowarzyszeniach działających na rzecz osób potrzebujących pomocy. Głównym celem pomocy społecznej jest umożliwienie osobom i rodzinom przezwyciężenia trudnych sytuacji życiowych, których nie są w stanie pokonać.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkowaćAutor komentarza: PO to złoTreść komentarza: taaaak. tak samo jak GeblewiczowiData dodania komentarza: 22.11.2024, 11:10Źródło komentarza: Nigdy nie rób tak na drodze ekspresowej! GDDKiA publikuje nagranie ku przestrodze [VIDEO]
Reklama