W programie przewidziano m.in. oceny zwierząt hodowlanych, takich jak króliki, gołębie, drób ozdobny, kanarki, owce, bydło, drób użytkowy i konie.
– Podobnie jak w poprzednich latach, zaprezentowane będą rasy przeznaczone do intensywnej produkcji, ale także rasy rodzime. Związki hodowców wytypowały do oceny ponad 100 sztuk bydła mlecznego, mięsnego, koni i owiec. Razem z ptakami będzie można obejrzeć ponad tysiąc zwierząt. Dodatkowo po raz pierwszy w formie pokazu na ringu, Polski Związek Hodowców Alpak pokaże te piękne zwierzęta. Obok tradycyjnych gatunków zwierząt gospodarskich zaprezentujemy także zwierzęta ozdobne i egzotyczne. Niestety, ze względu na trwającą walkę z afrykańskim pomorem świń, kolejny raz nie zobaczymy trzody chlewnej – mówi nam Antoni Skrabucha, dyrektor Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli.
Nie zabraknie również atrakcji dla miłośników pszczelarstwa. Specjalne seminarium "Aktualne wyzwania dla zdrowia pszczół" poprowadzi lek. wet. Andrzej Bober z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach. Prelekcję przygotowano również dla zainteresowanych produkcją ekologiczną.
NIE PRZEGAP: Szczebrzeszyn: Festiwal Stolica Języka Polskiego 2024 już w sierpniu. Sprawdź program
W programie przewidziano także konkurs "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne", występy artystyczne oraz dyskotekę.
– Celem organizacji wystawy w Sitnie jest pokazanie dorobku hodowlanego, osiągnięć w technice i technologii oraz uhonorowanie najlepszych rolników i wystawców. To wydarzenie przyczynia się również do promowania Lubelszczyzny, jako regionu typowo rolniczego. Wystawa jest odzwierciedleniem tego, co się dzieje w rolnictwie. Pełni rolę promocyjną, edukacyjną, biznesową, kulturalną, a także integrującą środowiska wiejskie. Jest to okazja do wymiany doświadczeń, informacji, a także praktycznego zapoznania się z nowościami. Uczestnicy wystawy spotykają się nie tylko z firmami działającymi na rzecz rolnictwa, ale także ze światem nauki – dodaje Antoni Skrabucha.
Program:
5 lipca
10.00 – ocena królików, gołębi, drobiu ozdobnego
6 lipca
9.00 – ocena kanarków, 10.00 – ocena owiec i bydła, 11.00 – ocena drobiu użytkowego i koni
11.00 – seminarium pszczelarskie „Aktualne wyzwania dla zdrowia pszczół” – lek. wet. Andrzej Bober; Państwowy Instytut Weterynaryjny - PIB w Puławach; Zakład Chorób Pszczół – w namiocie przy pałacu
13.00 – „Jak przystąpić do produkcji ekologicznej i innych systemów poprawiających jakość
żywności, zalety tych systemów” dr Eugeniusz Wencek, dr Marta Pałyszka – Krajowe
Centrum Badań i Certyfikacji „Gwarantowana jakość” sp. z o.o.
13.30 – 20 lat Polski w Unii Europejskiej – LODR w Końskowoli
14.00 – „Końskie spojrzenie na świat" mgr inż. Jacek Kozik LZHK
13.00 – prezentacja alpak
19.30 – podsumowanie konkursu „Bezpieczne gospodarstwo rolne", wręczanie hodowcom nagród i dyplomów za udział w wystawie
21.00 – występ grupy Disco Fit – Total Active Zamość Fitness
21.30 – dyskoteka z zespołem Syndrom
7 lipca
9.00 – msza św., przemarsz z orkiestrą dętą na plac
ze zwierzętami
10.15 – powitanie gości, wystąpienia okolicznościowe
11.00 – prezentacja nagrodzonych zwierząt
13.00 – konkurs oprowadzania cieliczek
13.30 – prezentacja alpak
12.00 – występy zespołów przed pałacem
Napisz komentarz
Komentarze