Wydarzenie rozpoczęło się od złożenia meldunku, po czym nastąpiło podniesienie flagi państwowej na maszt i odegranie hymnu. Wśród zgromadzonych znaleźli się przedstawiciele najwyższych władz wojskowych, w tym dowództwa Wojsk Obrony Przeciwlotniczej, a także kombatanci i byli żołnierze służący w jednostkach przeciwlotniczych.
- Przeczytaj też: Zamość: Jubileuszowy Bieg Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny. Aleksandra Jakubczak jego ambasadorką
Kulminacyjnym momentem ceremonii było poświęcenie sztandaru przez kapelana wojskowego. Przewodniczący Społecznego Komitetu na Rzecz Ufundowania Sztandaru dla 18. Pułku Przeciwlotniczego w Zamościu przekazał sztandar gen. broni Stanisławowi Czosnkowi, zastępcy Szefa Sztabu Generalnego, a ten z kolei dowódcy 18. Pułku Przeciwlotniczego w Zamościu płk. Radosławowi Kudrajowi, który zobowiązał się do strzeżenia honoru jednostki i kontynuowania chlubnych tradycji wojskowych.
Ojcem chrzestnym sztandaru jest starosta zamojski Stanisław Grześko, a matką chrzestną Brygida Grodzicka, wnuczka gen. Feliksa Kamińskiego, patrona zamojskiej jednostki.
W trakcie uroczystości odczytano także rozkaz Ministra Obrony Narodowej, w którym wyrażono uznanie dla dotychczasowych osiągnięć pułku, podkreślając jego istotną rolę w systemie obronnym kraju. Zasłużeni żołnierze oraz osoby wspierające działalność 18. Zamojskiego Pułku Przeciwlotniczego im. Generała Brygady Feliksa Kamińskiego w Sitańcu otrzymały odznaczenia i wyróżnienia, co było symbolicznym wyrazem wdzięczności za ich wkład w rozwój jednostki.
Napisz komentarz
Komentarze