- Trwa zbiórka na remont po zalaniu. Od lat dają wsparcie dorosłym osobom z niepełnosprawnościami, a teraz sami potrzebują pomocy. W wyniku zalania Środowiskowego Domu Samopomocy „Krok dalej” w Białobrzegach zniszczeniu uległa część wyposażenia oraz pomieszczenia, które teraz wymagają gruntownego remontu. A że koszty ich przerastają, warto im pomóc.
- Przyjedzie ks. Antoni Moskal. Stowarzyszenie Upamiętniania Polaków Pomordowanych na Wołyniu z siedzibą w Zamościu zaprasza na spotkanie z ks. Antonim Moskalem, kustoszem pamięci o Polakach pomordowanych przez UPA w Bieszczadach.
- Seniorzy przejęli władzę w łabędzim grodzie. Chociaż mają na karku już wiele wiosen, to udowodnili, że potrafią bawić się doskonale. Biłgorajskie Dni Seniora zostały zorganizowane po raz drugi.
- Mieszkańcy zdecydują na co wydać pieniądze. W Biłgoraju trwa kolejna edycja budżetu obywatelskiego. Propozycje inwestycji zostały już zgłoszone, teraz pora na głosowanie. Mieszkańcy mają na to czas do końca września.
- Pożar, najazd i inne tajemnice Czermna. Trwają badania archeologiczne w Czermnie. Zgodnie z przewidywaniami, badacze natrafili na liczne ślady odległej historii i odkrywają coraz to nowsze i bardziej intrygujące tajemnice grodu, które dotąd chowała ziemia. Ujawnili między innymi ślady pożaru i trzy ludzkie szkielety. Mają prawo przypuszczać, że ci ludzie mogli zginąć w tragicznych okolicznościach.
- Widmo likwidacji wisi nad porodówką. W porównaniu do poprzedniego roku, w tym na porodówce w Tomaszowie Lubelskim na świat przychodzi więcej dzieci. Coraz częściej lekarze udzielają świadczeń nie tylko pacjentkom z woj. lubelskiego, ale także z Podkarpacia. I choć powiatowa porodówka nie jest rentowna, to dyrekcja szpitala nie ma wątpliwości, że musi istnieć dla bezpieczeństwa kobiet w ciąży i ich pociech, dlatego stale dokłada do jej utrzymania. Teraz jednak zawisły nad nią czarne chmury i widmo likwidacji. Czy do tego dojdzie?
- Ile była warta złotówka, co można było za nią kupić? Na drugą połowę września hrubieszowscy muzealnicy przygotowują wystawę „Czas i pieniądz”, poświęconą dziejom pieniądza w ciągu kilku wieków, a także jego sile nabywczej. Wśród eksponatów w Muzeum w Hrubieszowie można będzie zobaczyć pieniądze, papiery wartościowe począwszy od drugiej połowy XV w. aż do czasów denominacji złotego w 1995 r.
- Spadochroniarze w tarapatach. Zwiadowcy 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego już wyskoczyli ze śmigłowca, gdy zerwał się porywisty wiatr i nagle zmienił kierunek. Kilkunastu spadochroniarzy nie wylądowało na poligonie na Pustyni Błędowskiej.
- Niech pomnik hetmana lśni! Wypadałoby wyczyścić cokół, bo są na nim zacieki, a zamiast donic na kwiaty, w których zalegają śmieci, zasadzić drzewka. Tak uważają nasi czytelnicy. Chodzi o pomnik Jana Zamoyskiego, który jest jedną z wizytówek założonego przez niego 444 lat temu miasta.
- Dlaczego koperty są puste? Chodzi o miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych, które zostały wyznaczone po przebudowie zamojskich ulic. – Co z tego, że tych miejsc przybyło, skoro nie można się z nich wydostać na chodnik po opuszczeniu samochodu – mówił na ostatniej sesji poruszający się na wózku inwalidzkim zamościanin. Barierą jest krawężnik oddzielający kopertę od chodnika.
- Ruszamy na pomoc! Południe Polski walczy z powodzią. Takiej katastrofy spowodowanej deszczem nie widziano tam od wielu lat. Z pomocą ruszyli między innymi mieszkańcy województwa lubelskiego, w tym strażacy z powiatu tomaszowskiego. Miasta i gminy z naszego regionu organizują zbiórki dla poszkodowanych.
- Relacje z wydarzeń sportowych. Ich nie przeczytasz nigdzie indziej.
- Krzyżówka z nagrodą.
To nie wszystko. Jeszcze więcej ciekawych artykułów przeczytacie w wydaniu papierowym i e-wydaniu.
Napisz komentarz
Komentarze