Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 18:14
Reklama
Reklama

Lipolifting – na walkę ze starzeniem

W walce z grawitacją coraz częściej wykorzystuje się własny tłuszcz... Na czym polega innowacyjna metoda niwelowania skutków starzenia, czyli lipolifting i jakie efekty przynosi, zapytaliśmy doktora Marka Nowosieleckiego, specjalistę chirurgii ogólnej oraz medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej.
Lipolifting – na walkę ze starzeniem

Wraz z wiekiem poddawani jesteśmy procesowi naturalnego zaniku tkanki tłuszczowej. Starzejąca się skóra traci odpowiednie wypełnienie, sprężystość i elastyczność, którym zawdzięczamy młodzieńczy wygląd. Coraz głośniej mówi się, że w walce z tymi zmianami można wykorzystać własny tłuszcz. Czy to prawda?

– Tak, transfery tłuszczowe można wykorzystywać do modelowania sylwetki poprzez zmianę proporcji. Pacjent pozbywa się wówczas niechcianej tkanki tłuszczowej i jednocześnie uzyskuje wymodelowane miejsce na ciele czy twarzy, któremu wcześniej brakowało objętości. Lipolifting, bo tak nazywa się zabieg, o którym mówimy, to innowacyjna metoda walki ze starzeniem, która stanowi rozwiązanie zarówno dla osób, które chcą odmłodzić swoje ciało, jak i wypełnić miejsca z niedostateczną ilością tłuszczu. Przeszczep tkanki tłuszczowej ma wiele zastosowań, które pomagają nam w walce z naszymi niedoskonałościami. Pobrany z własnego ciała tłuszcz może wypełnić głębokie zmarszczki, przywrócić jędrność skórze, wymodelować ciało, opadające policzki, wypełnić i przebudować rozstępy zanikowe, skorygować grzbiety rąk, wyleczyć blizny i owrzodzenia podudzi czy wreszcie uzupełnić ubytek tkanki po wypadkach i zabiegach chirurgicznych.

Czy są jakieś przeciwwskazania?

– Tak. Jak to najczęściej bywa przeciwwskazaniem jest ciąża i karmienie piersią, przewlekłe infekcje, zaburzenia krzepliwości krwi, problemy z wątrobą i nerkami, choroby autoimmunologiczne. Ze względu na bezpieczeństwo pacjentów przed powzięciem decyzji o wykonaniu zabiegu szczegółowo omawiam z moimi pacjentami ich stan zdrowia.

Ludziom zwykle towarzyszy strach przed zabiegiem. Czy jest się czego obawiać?

– Zastosowanie tkanki tłuszczowej pacjenta podczas zabiegu czyni lipolifting maksymalnie bezpiecznym: eliminujemy wówczas ryzyko reakcji alergicznej czy komplikacji związanych z wypełnieniem. Atutem tej metody niwelowania skutków starzenia jest też szybki czas rekonwalescencji pozabiegowej, bo zasinienie czy obrzęk utrzymują się tylko kilka dni, a efekty są zazwyczaj widoczne już po dwóch dniach. Ryzyko powikłań też jest bardzo niewielkie, nie występują blizny. A przeszczepiony tłuszcz pozostaje w tkankach do końca życia.  

Doktorze, jak przebiega zabieg?

–  Lipolifting wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Zakres lipoliftingu jest indywidualnie ustalany z lekarzem. Określamy najlepsze miejsce, skąd należy pobrać tkankę tłuszczową do wypełnienia, po czym możliwe jest jej umiejscowienie w interesującym nas obszarze. Przeszczep tłuszczu pozwala na osiągnięcie tak dobrych efektów, ponieważ tkanka tłuszczowa naturalnie wiąże się pod skórą, co daje pacjentom długotrwałe rezultaty zabiegu. Jego przebieg wygląda następująco: po przygotowaniu pacjenta rozpoczynamy pozyskiwanie tłuszczu bogatego w komórki macierzyste poprzez wprowadzenie cienkiej kaniuli przez niewielkie nacięcie bocznych stron powłok brzucha (ok. 3 mm) lub innych miejsc z nadmiarem tłuszczu. Jest on natychmiast gotowy do przeszczepu. Ten wykonujemy przy pomocy precyzyjnych narzędzi – wstrzykujemy tłuszcz w miejsca, które pacjent chciałby odmłodzić lub wypełnić. Zabieg wszczepienia własnego tłuszczu trwa około godziny.

Jaki jest efekt takiego zabiegu?

– Moi pacjenci są zawsze usatysfakcjonowani z efektu zabiegu, bo spełnia on zamierzenia. Każdy może przyjść do chirurga z innym problemem: może chcieć za pomocą lipoliftingu ujędrnić biust czy pośladki, może chcieć przywrócić napięcie skórze brzucha czy innemu miejscu na ciele. I ja jako lekarz dokładam wszelkich starań, żeby po wykluczeniu przeciwwskazań (także tych psychicznych) spełnić oczekiwania pacjenta. Po zabiegu ciało staje się jędrne i wygląda naturalnie. Dodatkowo skóra znów jest napięta, nawilżona, a okolice poddane zabiegowi wyglądają młodziej.

Na jak długo przeszczep tkanki tłuszczowej wystarcza?

– Jego trwałość zależy od indywidualnych cech człowieka i jakości wprowadzonej tkanki tłuszczowej. Dobrej klasy urządzenia pozwalają nam uzyskać wysokiej jakości tkankę, która w około 90-95% zostaje przyjęta przez organizm. Nie ulega ona zanikowi do końca życia. Zapewnia to spektakularną i naturalnie wyglądającą zmianę kształtu, objętości i jakości skóry leczonego obszaru ciała.

 Wywiad powstał przy współpracy z firmą:

Centrum Medycyny Estetycznej NOWOSIELECCY.pl

Zamość, ul. Ludowa 11, tel. 609 593 412

www.nowosieleccy.pl


Podziel się
Oceń

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama