Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 17:13
Reklama Baner reklamowy A1  Orkiestry Włościańskiej
Reklama

W Biłgoraju rodzi się więcej dzieci

W minionym roku w mieście i gminie Biłgoraj przyszło na świat więcej dzieci niż rok wcześniej. Skąd ten baby boom? To najprawdopodobniej pierwsze efekty rządowego programu "Rodzina 500 plus". Mimo to Biłgoraj cały czas gubi mieszkańców. Przybywa ich w miejscowościach okalających miasto. Jak w statystykach wyglądał 2017 rok?
W Biłgoraju rodzi się więcej dzieci
fot. pixabay.pl

Na ślubnym kobiercu stanęły w ub. roku 203 pary. To o 6 mniej niż rok wcześniej. Wzrosła liczba ślubów konkordatowych (ze 139 do 148), natomiast liczba ślubów cywilnych spadła z 70 do 55. Nadal mieszkańcy Biłgoraja i okolic zawierają związki małżeńskie poza granicami Polski. Najwięcej takich ślubów było w USA (12), a dalej w Wielkiej Brytanii i Niemczech (po 4) oraz na Ukrainie (2). Na rozwód zdecydowały się 63 pary, a więc o 11 mniej niż w 2016 r.

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Biłgoraju sporządzono 572 akty zgonu. To tyle samo, co rok wcześniej. W sześciu przypadkach była to transkrypcja aktów zgonu sporządzonych poza granicami Polski – w Niemczech, USA i Holandii.

Mamy baby boom

Porodówka w biłgorajskim szpitalu pękała w szwach. – Odnotowaliśmy prawie 700 urodzeń i to jest nowy rekord! – mówi Piotr Łukaszczyk, kierownik Działu Marketingu Szpitala Powiatowego ARION w Biłgoraju. – Trzeba pamiętać, że na poród w naszej placówce decydowały się panie nie tylko z naszego powiatu, ale też sąsiednich.

Jeżeli tempo się utrzyma, to w tym roku – zgodnie z tradycją – szefostwo szpitala będzie przygotowywało prezent nie tylko dla 250. i 500. noworodka, ale i dla 750.

W biłgorajskim USC sporządzono w zeszłym roku 707 aktów urodzeń. To o 57 więcej niż rok wcześniej! Chłopców było 358, dziewczynek – 349. W tym zestawie ujęte są też narodziny poza granicami Polski. Nadal góruje w tej kwestii Wielka Brytania (48 dzieci), USA (18), Niemcy (16) oraz Irlandia (12). W sumie poza granicami kraju urodziło się w zeszłym roku 124 małych obywateli Biłgoraja i gm. Biłgoraj, a więc o ponad 20 więcej niż rok wcześniej.

Jak poinformowali nas pracownicy USC w Biłgoraju, najpopularniejszymi imionami wśród chłopców były: Antoni, Mikołaj, Filip i Wojciech, a wśród dziewczynek: Julia, Zuzanna, Maja i Hanna.

Więcej w e-wydaniu i papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner boczny B1 firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama