Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 12:02
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Zamość: Grupa VOX w Alei Sław! (ZDJĘCIA)

Grupa VOX odsłoniła swoją tablicę w zamojskiej Alei Sław. W piątek, 8 czerwca o godzinie 16:00 odbyła się uroczystość uhonorowania Witolda Paszta, Jerzego Słoty i Dariusza Tokarzewskiego pamiątkową tablicą.
Zamość: Grupa VOX w Alei Sław! (ZDJĘCIA)

Autor: bw

Tablica według projektu Bartłomieja Sęczawy została wykonana z brązu. Jest wspólna dla trzech muzyków. Są na niej odciski trzech par butów. Czwarty, dodatkowy odcisk symbolizuje byłych członków zespołu.

- Aleja Sław to rodzaj wdzięczności za te 40 lat na scenie, bezcenną promocję ich rodzinnego miasta, bycie ambasadorami Zamościa – zaznaczyła Teresa Madej, pomysłodawczyni projektu „Zamojskiej Alei Sław”.

Bezpośrednio po odsłonięciu tablicy wystąpił zamojski zespół '"Gdzie Diabeł nie może'', a najbardziej znane hity przypomnieli bohaterowie dzisiejszego dnia '''Grupa Vox''. 

Aleja Sław powstała w 2008 r. jako autorski projekt promocyjno-kulturalny Teresy Madej. Celem jest uhonorowanie najbardziej zasłużonych dla zamojskiej kultury i promocji  „Perły Renesansu” w świecie, a także symboliczne podziękowanie za ich działalność.

Od początku istnienia Alei Sław uhonorowano na niej: Jana Machulskiego, aktora, reżysera, pedagoga, twórcę Zamojskiego Lata Teatralnego, Jana Ptaszyna Wróblewskiego, jazzmana, „Ojca chrzestnego” zamojskiego jazzu,  Krzysztofa Zanussiego, filmowca, pedagoga, patrona honorowego Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm” w Zamościu, Stefana Szmidta, aktora, reżysera,  prof. Janusza Stannego, artysty grafika, pedagoga, kierownika artystycznego Międzynarodowych Plenerów Ilustratorów, prof. Jerzego Kowalczyka, historyka sztuki, badacza dziejów Zamościa, prof. Mariana Koniecznego, rzeźbiarza, Pawła Dudzińskiego, artysty intuitywnego, twórcy Teatru Performer, Instytutu Sztuki Nowej i Festiwalu Sztuk Intuitywnych, Beatę Ścibakówną – aktorkę i Jana Englerta, aktora, reżysera, pedagoga – patronów honorowych Zamojskiego Lata Teatralnego oraz Tadeusza Wicherka, dyrygenta i dyrektora Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu. 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

widz 09.06.2018 09:20
ta prowadząca to tak się jakoś dławiła i połykała słowa jak mówiła, bardzo sztucznie , Panowie super

Zamościanka 08.06.2018 21:49
Bardzo sympatyczni panowie, nie odbiła im woda sodowa, są wspaniali i najważniejsze, że nadal normalni. Życzę im wszystkiego naj ...

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkowaćAutor komentarza: PO to złoTreść komentarza: taaaak. tak samo jak GeblewiczowiData dodania komentarza: 22.11.2024, 11:10Źródło komentarza: Nigdy nie rób tak na drodze ekspresowej! GDDKiA publikuje nagranie ku przestrodze [VIDEO]Autor komentarza: RomanTreść komentarza: patrolowali na ul. Granicznej ? Na ulicy Granicznej od kliku lat autobusy MZK zatrzymują się na zakazie.. Nie ma przystanku a ludzie wysiadają i wsiadają. I nikt nigdy tego nie widział ? Czy może patroluja ślepi ?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:08Źródło komentarza: Zamość: Był poszukiwany, miał dożywotni zakaz kierowania i 4 promile, gdy został zatrzymanyAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Jest jednak pewna różnica. Konflikty z Ukraińcami za ostatnie 200 lat: Wołyń, wojna 1919. Konflikty z Rosją za ostatnie 200 lat: wsadzenie marionetkowego rządu Bieruta i 40 lat gospodarczego pasożytnictwa, masowe gwałty i rabunki dokonywane przez czerwonoarmistów, przyczółek Czerniakowski (żołnierze Berlinga zostali wysłani na pewną śmierć), 17 września, mord w Katyniu, deportacje do Kazachstanu, Obława Augustowska, krwawe stłumienie akcji Burza, wymordowanie obrońców Grodna, tzw. "proces szesnastu", tzw. Tragedia Górnośląska (1945), operacja polska NKWD, wojna 1920, zsyłki na Sybir, ponad sto lat wynarodowiania, krwawe stłumienie powstania styczniowego i listopadowego.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 09:46Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Da, da, tavarisz. Jak zawsze zły zachód sprowokował miłującą pokój Rosję. Dziwne tylko, że za każdym razem, to ruskie czołgi wjeżdżają pierwsze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 09:15Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: XxlTreść komentarza: Tera może do kryminalnej wezmo....?Data dodania komentarza: 21.11.2024, 22:12Źródło komentarza: Zamość: Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego
Reklama