Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 18:52
Reklama
Reklama

Egzamin zaliczony

Żar lał się z nieba, pot ciekł po skroniach, ale oni zaciskali zęby, pokonując kolejne metry na bieżni. Mowa o sędziach zamojskiego OKS, którzy w minioną środę zaliczali egzaminy.
Egzamin zaliczony

Autor: fot. Tomasz Tomczewski

Zgodnie ze stosownymi przepisami każdy z arbitrów musi zdać egzamin z części teoretycznej, a następnie z części sprawnościowej. Pierwsza z wymienionych miała miejsce w jednym z zamojskich liceów, a sędziowie zmagali się z testem zawierającym 30 pytań.

 – Do egzaminu przystąpiło pięćdziesięciu dwóch spośród siedemdziesięciu trzech sędziów naszego okręgu. Szczegółowych wyników nie mogę jeszcze zdradzić, ale uchylę rąbka tajemnicy, że tę część zdali wszyscy – powiedział nam Arkadiusz Łaszkiewicz z Zarządu OKS w Zamościu. – Sędziowie z klasy okręgowej musieli uzyskać próg poprawnych odpowiedzi na poziomie co najmniej 80%, czyli dwudziestu czterech z trzydziestu. Dla pozostałych próg zdawalności wynosił 70%.

Choć Arkadiusz Łaszkiewicz za nic w świecie nie chciał zdradzić nazwisk prymusów z gwizdkami, to jednak udało się nam ustalić, że najlepiej (29,5 pkt./30) przepisy gry w piłkę nożną znali Łukasz Malczewski i Andrzej Swacha.

Po części teoretycznej przyszedł czas na sprawdzian motoryki i szybkości. Najpierw na stadionie OSiR królował sprint. Dystans 40 metrów sędziowie musieli sześciokrotnie pokonać poniżej 6,41 sek. W przypadku przekroczenia limitu czasowego istniała możliwość jednej poprawki i rzeczywiście takowe miały miejsce. Następnie po dziesięciominutowej przerwie miała miejsce kolejna część, czyli bieg interwałowy. Każde z 400-metrowych okrążeń zostało podzielone na cztery odcinki po 75 metrów i cztery po 25 metrów. Na pokonanie dłuższych odcinków arbitrzy mieli 15 sekund, a na krótsze 20 sekund. Wszyscy ubiegający się o awans musieli pokonać dwanaście takich okrążeń (4 800 m), a pozostali dziesięć (4 000 m).

 – W tej części trzech sędziów zgłosiło kontuzje, czyli przystąpią do egzaminów w kolejnym terminie. Pozostali poradzili sobie wzorowo. Jestem pewien, że gdyby podobny egzamin przeprowadzić wśród piłkarzy, to z pewnością byłoby ciekawie – mówił ze śmiechem Łaszkiewicz.  



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama