Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 24 listopada 2024 02:55
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem"

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem" działa od 1990 r. Ma siedzibę w Zamościu przy ul. Peowiaków 6 a. Zatrudnia w swoich placówkach ok. 300 pracowników, m.in. pedagogów, fizjoterapeutów, opiekunów, ale także kierowców i pracowników administracji.
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem"

Wolontariuszem Stowarzyszenia można zostać po przyuczeniu do pomocy i opieki nad osobami niepełnosprawnymi lub do udziału w akcjach charytatywnych. Inicjatywa powołania do życia Stowarzyszenia wyszła od rodzica dziecka niepełnosprawnego lek. med. Marii Król, dołączyli inni rodzice i ich przyjaciele, którzy widzieli niezaspokojone potrzeby osób niepełnosprawnych w dostępie do wielu dóbr publicznych. Pierwszym dziełem SPDN było powołanie do życia w 1992 r. Ośrodka Rehabilitacyjno-Terapeutycznego dla Dzieci Niepełnosprawnych w Zamościu, a w 1993 r. – podobnej placówki w Biłgoraju.

Misją Stowarzyszenia jest wspieranie we wszystkich dziedzinach życia osób z niepełnosprawnością oraz ich rodzin, aby umożliwić im pełne uczestnictwo w życiu społecznym. Stowarzyszenie wspiera podopiecznych w każdym wieku i ich rodziny przez stosowanie innowacyjnych programów, m.in. węgierskiej metody holistycznej oraz osobiste towarzyszenie w każdym aspekcie życia. Stowarzyszenie podchodzi osobiście do każdego podopiecznego. 

– Przez 28 lat Stowarzyszenie powołało do życia 11 placówek w Zamościu, Białobrzegach, Biłgoraju i Bondyrzu oraz zaoferowało osobom niepełnosprawnym szereg innych form wsparcia (np. usługa asystenta osoby z niepełnosprawnością, szkolenia, konferencje, publikacje, transport). Wszystkie usługi są nieodpłatne dla Beneficjentów. Dalej się rozwijamy –  rozszerzając ofertę dla osób dorosłych poprzez inwestycję pn. Rodzinny Dom - podkreśla Maria Król, prezes Stowarzyszenia. 

Stowarzyszenie było wielokrotnie nagradzane, m.in. nagrodą "Pro Publico Bono" w 2004 roku oraz nagrodą Lubelskiej Rady Pożytku Publicznego w 2016 roku.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama