Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 00:20
Reklama
Reklama

40 tys. widzów na wystawie w Sitnie

Setki wystawców, tysiące produktów i tłumy odwiedzających. Tak wyglądała XXXIII Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie – największa z wystaw w Polsce południowo-wschodniej.
40 tys. widzów na wystawie w Sitnie
Anna i Marek Maziarczykowie z Wierzby, właściciele wiceczempionek Ziemby i Zafii

Autor: Fot. Agnieszka Piela

W ciągu trzech dni odwiedziło nas ok. 40 tysięcy rolników z rodzinami, mieszkańców wsi, miast, miasteczek. Cieszymy się bardzo z frekwencji. I w tym roku z pogody – w sam raz, jak na zamówienie, zarówno dla odwiedzających, jak i dla zwierząt – mówi Wiesław Orzędowski, dyrektor Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli. 

Wystawa odbywała się w dniach 5-7 lipca. Swoje stoiska zaprezentowało ok. 400 wystawców, m.in.: producentów maszyn, hodowców drobiu, bydła, koni. Sporą powierzchnię zajmował sektor ogrodniczy i wyposażenia budynków. Hitem ogrodniczym była lilia drzewiasta i róża "teściowej". Plac zabaw dla dzieci, gastronomia, rękodzieło, wszystko po to, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. 

 

Wracają od lat

 – Pierwszy raz byłem tu w 1994 r. Od 2006 r. jestem tu co roku – mówi Marek Maziarczyk z Wierzby, gm. Stary Zamość, właściciel wiceczempionek Ziemby i Zafii.

 – Przyjeżdżam tu od lat. Nie zawsze wyjeżdżam z nagrodami. W tym roku po raz pierwszy w życiu krowa Toska 12 zdobyła superczempiona. Jestem ogromnie zmęczony i szczęśliwy – cieszy się Mariusz Mateńko, rolnik z doktoratem z Fiukówki (gm. Krzywda, pow. łukowski).

Na wystawę przybyli hodowcy z całego kraju. Prezentowali zwierzęta w różnych kategoriach, m.in.: bydło mleczne i mięsne, konie, owce i kozy, króliki oraz drób ogólnoużytkowy i ozdobny. Po raz czwarty zaprezentowano kanarki i ptaki egzotyczne, po raz drugi alpaki. 

 – Hodowcy chętnie do nas przyjeżdżają. Warunki mamy różne. Nie mamy hotelu, ale chcą mimo to przyjeżdżać. Cieszę się bardzo. U nas czują się swojsko, bezpiecznie. Stajemy na głowie, żeby każdemu zapewnić miejsce, a wymagania rosną np. te dot. zwierząt i ASFV – mówi Grażyna Różycka, komisarz wystawy i kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Zamościu z siedzibą w Sitnie.

Pełna relacja z wystawy tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama