Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 01:11
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama Baner reklamowy A1 Fit&Healtly

Rio - Tokio via Zamość

Zamość jest z Arlety Podolak dumny. Mimo tego, że medalu w Rio nie zdobyła. Ważne, że wystartowała i... jest nasza!
Rio - Tokio via Zamość

Arleta to rzadkie imię i naprawdę nie może być dziełem przypadku, że właśnie takiego wyboru dokonuje się dla własnego dziecka.

 – Tata, jeszcze w czasach zabaw w piaskownicy, miał koleżankę Arletkę i stąd właśnie moje niezwykłe imię, które zresztą bardzo lubię – wyjaśnia bohaterka naszego tekstu.

 

Lata temu w Zamościu

Miała siedem, może osiem lat, gdy tata wszedł do pokoju wypełnionego pluszakami, pytając córki, czy nie zechciałaby wybrać się z nim na trening judo. Reakcja małej Arlety była spontaniczna i podjęta w ułamku sekundy. A pewnie, że pójdzie! Godzinę później w starej hali na OSiR-ze oglądała już wokół siebie trenujących z zapałem zawodników. Wraz ze starszym bratem nie kojarzyli jeszcze zbytnio, na czym "to" polega, ale możliwość przewracania i rzucania rywali po macie wyglądała bardzo obiecująco.

– W tym czasie jednocześnie trenowałam też pływanie. W okresie przygotowawczym do zawodów bywało tak, że razem z bratem na basenie byliśmy już o szóstej rano, po lekcjach pojawialiśmy się tam po raz drugi, a wieczorem pędziliśmy na judo. Zawsze miałam sporo energii, ale tego było za wiele nawet dla mnie. Dlatego stanęliśmy przed dylematem, co robić – wspomina początki przygody ze sportem polska olimpijka. – Brat został przy pływaniu, a ja wybrałam judo.

 Arleta Podolak "charakterek" miała od zawsze, i jak sama mówi, w szkole do księżniczek było jej bardzo daleko. Znacznie bliżej zaś do Rumcajsa i Robin Hooda.

 – Koleżanki w gimnazjum wiedziały, że z problemami mogą do mnie walić jak w dym. A ja, co tu dużo ukrywać, wyjaśniać sprawę, nawet chłopakom, chodziłam bardzo chętnie – przyznaje z uśmiechem 23-latka. – Dzięki temu często bywałam na "dywaniku" pani dyrektor. Mimo tego, czasy gimnazjum, nauczycieli i ówczesną Panią dyrektor wspominam miło i z sympatią.

 

Cały artykuł w papierowym wydaniu "Kroniki Tygodnia".



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama