Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 20:34
Reklama
Reklama

Ogród i Pasieka na dachu w sercu Lublina. Konkurs dla Czytelników

Od dzisiaj po raz pierwszy każdy może odwiedzić dachy Centrum Spotkania Kultur i Miejską Pasiekę Artystyczną w Lublinie. CSK to niezwykła i największa instytucja kultury w całym województwie. Uwaga, dla naszych Czytelników mamy zaproszenia na wspaniałe wydarzenie do Sali Operowej w CSK.
Ogród i Pasieka na dachu w sercu Lublina. Konkurs dla Czytelników

Otwarcie Miejskiej Pasieki artystycznej odbędzie już dzisiaj 1 września, o godzinie 17 na dachu CSK. Zaplanowano prezentację idei Pasieki oraz degustację produktów „pszczelich”. W Sali Kinowej goście będą mogli wziąć udział w pokazie filmu „Więcej niż miód”. 

Ogrody na dachu Centrum Spotkania Kultur  w Lublinie, wraz z Miejską Pasieką Artystyczną, będzie można odwiedzać codziennie od godz. 8 do godz. 20. 

Centrum Spotkania Kultur jest największą inwestycją w historii województwa lubelskiego w dziedzinie kultury. Zajmuje powierzchnię blisko 30 tys. mkw. Może pochwalić się najnowocześniejszą mechaniką sceniczną. Znajdują się tam: Sala Kinowa, Baletowa, Operowa, Kameralna, Aleja Kultur stanowiąca trakt komunikacyjny oraz Plac Teatralny i dwupoziomowe Wiszące Ogrody na dachach obiektu, a od dzisiaj także Miejska Pasieka Artystyczna. Powstanie Pasieki na dachach CSK, wypływa z wielowiekowych tradycji pszczelarstwa na Lubelszczyźnie.

Gorąco zachęcamy do odwiedzenia tego niezwykłego miejsca. 

Kto rozpoznaje inspiracje artystyczne odwzorowane na kolorowych ulach?


Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs. Trzy osoby, które prawidłowo wskażą inspiracje artystyczne, odwzorowane na ulach umieszczonych w Artystycznej Pasiece Miejskiej w CSK, otrzymają dwuosobowe zaproszenia na specjalny pokaz filmu Bogowie, z muzyką na żywo w wykonaniu Zamojskiej Orkiestry im. Karola Namysłowskiego (24 września, godzina 19) w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Rozwiązanie konkursowego zadania kierujcie na adres [email protected].

Na odpowiedzi czekamy do 16 września. 
 

Film „Bogowie” (2014 r.) to historia o geniuszu polskiej medycyny – profesorze Zbigniewie Relidze, który jako pierwszy w Polsce przeprowadził w 1985 roku udaną operację przeszczepu serca. W postać profesora Religi wcielił się Tomasz Kot. Ścieżkę dźwiękową do filmu skomponował Bartosz Chajdecki. Muzyka stanowi bardzo istotną część filmu, a nawet fabuły. Jak mówi kompozytor, jego celem było odtworzenie odgłosów i nastroju sali operacyjnej.

Wydarzenie to będzie dopiero drugim tego typu w Polsce po zeszłorocznym Festiwalu muzyki Filmowej w Krakowie.

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner boczny B1 firmy GOLDSUN
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama