Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 12:29
Reklama
Reklama

Studia podyplomowe, które zagwarantują lepszą przyszłość

Studia podyplomowe to doskonała okazja do pogłębienia kwalifikacji w wybranym obszarze albo uzyskania specjalizacji wysoko cenionej na rynku pracy. Dają szansę na lepszy zawód lub awans. Jak wybrać kierunek, żeby inwestycja kilku tysięcy złotych się opłaciła?
Studia podyplomowe, które zagwarantują lepszą przyszłość

Popularność studiów podyplomowych wzrasta z roku na rok. Sami pracodawcy inwestują najchętniej w osobę, której wiedza jest aktualna i która jest w danej dziedzinie specjalistą. Oferta studiów podyplomowych jest na tyle bogata, że bez problemu każdy znajdzie coś, co go zainteresuje. Przeciętny koszt studiów podyplomowych w Polsce to ok. 4 tys. zł. Ceny są zróżnicowane zależnie od wybranego kierunku. Jak dobrze wybrać studia podyplomowe, żeby inwestycja kilku tysięcy złotych się opłaciła?

Przy wyborze kierunku nie ma prostych ani jednoznacznych reguł. Zawsze jednak trzeba pamiętać o kilku ważnych aspektach. Przydatny będzie kierunek, w którego programie będzie wiedza z różnych jakościowo albo zupełnie nowych obszarów. Osoby, które posiadają różne kompetencje są ciągle mniejszością, której pracodawcy potrzebują. Np. informatyk planujący rozwój zawodowy w kierunku zarządzania informatyką powinien wybierać studia, które umożliwią mu uzupełnienie posiadanej wiedzy o zagadnienia zarządzania strategicznego, jakością, finansami czy projektami. W przypadku zmiany kwalifikacji, wybierając studia podyplomowe trzeba zastanowić się, czy zdobyta wiedza szybko się nie zdezaktualizuje i trzeźwo ocenić obecne trendy na rynku pracy w perspektywie przyszłości.  

Osoba, która chce pogłębić wiedzę z zakresu organizacji i zarządzania w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie znajdzie bogatą ofertę dydaktyczną specjalizacji tego kierunku. Może skupić się na zarządzaniu produkcją, procesami logistycznymi, projektami IT, ryzykiem w organizacji, przedsiębiorstwem albo na zamówieniach publicznych, handlu zagranicznym dla małych i średnich przedsiębiorstw, bezpieczeństwie narodowym i zagranicznym itd. 

W WSEI w Lublinie w przestępnej cenie można również ukończyć studia podyplomowe z zakresu inwestycji i zarządzania nieruchomościami, informatyki, zdrowia i bezpieczeństwa i inne. Pedagodzy znajdą tam to, co potrzebne im do pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami. 

Na studiach podyplomowych doświadczeni wykładowcy pozwolą im na zdobycie gruntownej wiedzy i praktyki. Do wyboru są studia podyplomowe z zakresu edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną (oligofrenopedagogika) albo wspomagania rozwoju dziecka z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwojowymi. Wśród otwartych kierunków są także logopedia, arteterapia i zarządzanie w oświacie. Propozycji jest jeszcze więcej, bo uczelnia dostosowuje ich ilość i różnorodność do potrzeb na rynku pracy. 

Rekrutacja na studia podyplomowe już trwa. Nie warto więc długo się zastanawiać, bo ze względu na limit miejsc, liczy się kolejność zgłoszeń. Szansa na zdobycie wiedzy i pożądanych przez pracodawców umiejętności jest w zasięgu ręki.

 

Artykuł sponsorowany


Podziel się
Oceń

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkowaćAutor komentarza: PO to złoTreść komentarza: taaaak. tak samo jak GeblewiczowiData dodania komentarza: 22.11.2024, 11:10Źródło komentarza: Nigdy nie rób tak na drodze ekspresowej! GDDKiA publikuje nagranie ku przestrodze [VIDEO]Autor komentarza: RomanTreść komentarza: patrolowali na ul. Granicznej ? Na ulicy Granicznej od kliku lat autobusy MZK zatrzymują się na zakazie.. Nie ma przystanku a ludzie wysiadają i wsiadają. I nikt nigdy tego nie widział ? Czy może patroluja ślepi ?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:08Źródło komentarza: Zamość: Był poszukiwany, miał dożywotni zakaz kierowania i 4 promile, gdy został zatrzymanyAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Jest jednak pewna różnica. Konflikty z Ukraińcami za ostatnie 200 lat: Wołyń, wojna 1919. Konflikty z Rosją za ostatnie 200 lat: wsadzenie marionetkowego rządu Bieruta i 40 lat gospodarczego pasożytnictwa, masowe gwałty i rabunki dokonywane przez czerwonoarmistów, przyczółek Czerniakowski (żołnierze Berlinga zostali wysłani na pewną śmierć), 17 września, mord w Katyniu, deportacje do Kazachstanu, Obława Augustowska, krwawe stłumienie akcji Burza, wymordowanie obrońców Grodna, tzw. "proces szesnastu", tzw. Tragedia Górnośląska (1945), operacja polska NKWD, wojna 1920, zsyłki na Sybir, ponad sto lat wynarodowiania, krwawe stłumienie powstania styczniowego i listopadowego.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 09:46Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Da, da, tavarisz. Jak zawsze zły zachód sprowokował miłującą pokój Rosję. Dziwne tylko, że za każdym razem, to ruskie czołgi wjeżdżają pierwsze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 09:15Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: XxlTreść komentarza: Tera może do kryminalnej wezmo....?Data dodania komentarza: 21.11.2024, 22:12Źródło komentarza: Zamość: Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego
Reklama