Popularność studiów podyplomowych wzrasta z roku na rok. Sami pracodawcy inwestują najchętniej w osobę, której wiedza jest aktualna i która jest w danej dziedzinie specjalistą. Oferta studiów podyplomowych jest na tyle bogata, że bez problemu każdy znajdzie coś, co go zainteresuje. Przeciętny koszt studiów podyplomowych w Polsce to ok. 4 tys. zł. Ceny są zróżnicowane zależnie od wybranego kierunku. Jak dobrze wybrać studia podyplomowe, żeby inwestycja kilku tysięcy złotych się opłaciła?
Przy wyborze kierunku nie ma prostych ani jednoznacznych reguł. Zawsze jednak trzeba pamiętać o kilku ważnych aspektach. Przydatny będzie kierunek, w którego programie będzie wiedza z różnych jakościowo albo zupełnie nowych obszarów. Osoby, które posiadają różne kompetencje są ciągle mniejszością, której pracodawcy potrzebują. Np. informatyk planujący rozwój zawodowy w kierunku zarządzania informatyką powinien wybierać studia, które umożliwią mu uzupełnienie posiadanej wiedzy o zagadnienia zarządzania strategicznego, jakością, finansami czy projektami. W przypadku zmiany kwalifikacji, wybierając studia podyplomowe trzeba zastanowić się, czy zdobyta wiedza szybko się nie zdezaktualizuje i trzeźwo ocenić obecne trendy na rynku pracy w perspektywie przyszłości.
Osoba, która chce pogłębić wiedzę z zakresu organizacji i zarządzania w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie znajdzie bogatą ofertę dydaktyczną specjalizacji tego kierunku. Może skupić się na zarządzaniu produkcją, procesami logistycznymi, projektami IT, ryzykiem w organizacji, przedsiębiorstwem albo na zamówieniach publicznych, handlu zagranicznym dla małych i średnich przedsiębiorstw, bezpieczeństwie narodowym i zagranicznym itd.
W WSEI w Lublinie w przestępnej cenie można również ukończyć studia podyplomowe z zakresu inwestycji i zarządzania nieruchomościami, informatyki, zdrowia i bezpieczeństwa i inne. Pedagodzy znajdą tam to, co potrzebne im do pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami.
Na studiach podyplomowych doświadczeni wykładowcy pozwolą im na zdobycie gruntownej wiedzy i praktyki. Do wyboru są studia podyplomowe z zakresu edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną (oligofrenopedagogika) albo wspomagania rozwoju dziecka z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwojowymi. Wśród otwartych kierunków są także logopedia, arteterapia i zarządzanie w oświacie. Propozycji jest jeszcze więcej, bo uczelnia dostosowuje ich ilość i różnorodność do potrzeb na rynku pracy.
Rekrutacja na studia podyplomowe już trwa. Nie warto więc długo się zastanawiać, bo ze względu na limit miejsc, liczy się kolejność zgłoszeń. Szansa na zdobycie wiedzy i pożądanych przez pracodawców umiejętności jest w zasięgu ręki.
Artykuł sponsorowany