Kariera zaczyna się od właściwego kierunku
AZ jest dynamicznie rozwijającą się uczelnią. Akademia powiększa swoją ofertę kierunków studiów oraz bazę materialną. AZ kształci na kierunkach, na których absolwentów zapotrzebowanie wyraża rynek pracy. W trwającej rekrutacji Akademia proponuje studia na kierunkach: prawo (jednolite studia magisterskie), bezpieczeństwo narodowe (studia licencjackie i magisterskie), filologia angielska (studia licencjackie), finanse i rachunkowość (studia licencjackie i magisterskie), informatyka (studia licencjackie), pedagogika (studia licencjackie i magisterskie) pielęgniarstwo (studia licencjackie i magisterskie), logistyka (studia inżynierskie), mechanika i budowa maszyn (studia inżynierskie), rynek sztuki i zarządzanie w kulturze (studia licencjackie i magisterskie), turystyka i rekreacja (studia licencjackie). Warto zaznaczyć, że AZ jest jedyną uczelnią w Polsce, która oferuje studia na kierunku rynek sztuki i zarządzanie w kulturze, a także jest jedną z niewielu w kraju, która prowadzi studia inżynierskie na kierunku logistyka.
Studia – to się opłaca!
Studia stacjonarne (dzienne) w Akademii Zamojskiej są bezpłatne. Ponadto studenci mogą otrzymywać różnego rodzaju formy pomocy materialnej takie jak: stypendium socjalne, stypendium rektora (za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe lub artystyczne), stypendium dla osób niepełnosprawnych oraz zapomogi losowe. Przy zsumowaniu stypendiów socjalnego i stypendium rektora student może uzyskać od 1800 do 2300 zł miesięcznie w trakcie roku akademickiego. Studenci mogą również skorzystać z szansy wyjazdu na studia oraz odbycia zagranicznych praktyk w ramach programu Erasmus. Najpopularniejsze kierunki to: Włochy, Grecja, Hiszpania, Malta.
Przyjazna atmosfera
Akademia Zamojska nie jest gigantem akademickim, dzięki czemu studenci odbywają zajęcia w niedużych grupach i mają większą szansę na indywidualne podejście prowadzących zajęcia i mają lepszy kontakt z wykładowcami. Akademia Zamojska stwarza dogodne możliwości osobom, które już pracują, a chciałyby zdobyć wyższe wykształcenie. Podobnie jest w przypadku osób, które chciałyby studiować, jednak obawiają się, jak pogodzić zajęcia na uczelni z obowiązkami rodzinnymi. Z myślą o takich osobach powstała Indywidualna Organizacja Studiów. Dotyczy ona uczestnictwa w zajęciach, czy podchodzenia do egzaminów kończących semestr.
Praktyka czyni mistrza
AZ prowadzi studia na kierunkach o profilu praktycznym, co oznacza, że ponad połowę zajęć ze studentami stanowią zajęcia prowadzone przez praktyków, w zakładach pracy lub laboratoriach posiadających stanowiska odpowiadające charakterowi wykonywanej pracy. AZ posiada laboratoria językowe, pracownie pedagogiczne, biblioteka z czytelnią oraz pracownie pielęgniarskie, laboratoria komputerowe, strzelnica laserowa. Uczelnia posiada również Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej, wyposażone w nowoczesny sprzęt do kształcenia na kierunku pielęgniarstwo. Z kolei dla studentów kierunków inżynierskich działa Centrum Badań i Transferu Technologii. Znajdują się w nich m.in. laboratoria mechaniki wyposażone w nowoczesne urządzenia np. obrabiarki CNC, czy drukarki 3D.
Ponadto część kadry dydaktycznej AZ stanowią praktycy – właściciele firm, eksperci służb mundurowych, adwokaci i radcowie prawni, specjaliści pielęgniarstwa, eksperci świata biznesu, którzy dzielą się ze studentami najnowszymi wiadomościami ze swoich branż i dziedzin.
Studia to nie tylko nauka
Po zajęciach w uczelni studenci biorą udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach i zabawach dedykowanych specjalnie dla nich jak otrzęsiny czy juwenalia. Wiosną 2021 r. gwiazdami juwenaliowego koncertu studentów AZ byli Vito Bambino oraz Power Play.
Więcej o Uczelni oraz studiach w AZ dowiecie się ze strony internetowej: www.akademiazamojska.edu.pl oraz profilu AZ na Facebooku: facebook.com/akademiazamojska.
Napisz komentarz
Komentarze