PRAWO – jednolite studia magisterskie
Kadrę wykładowców na kierunku PRAWO w Akademii Zamojskiej stanowią nie tylko naukowcy, ale również adwokaci, radcowie prawni, sędziowie, prokuratorzy czy notariusze, którzy podzielą się ze studentami AZ swoimi doświadczeniami i wiedzą.
– Osoby, które podejmą jednolite studia magisterskie na kierunku prawo uzyskają wszechstronne wykształcenie prawnicze. W trakcie studiów student będzie wyposażony w kompleksową wiedzę z zakresu prawa, umiejętności interpretacji przepisów prawnych, stosowania prawa oraz posługiwania się językiem prawniczym. Zasadniczym celem jest, aby uczyć przyszłych prawników, jak konkretnie wygląda praca w różnych zawodach prawniczych – mówi dr Ryszard Pankiewicz, prorektor ds. kształcenia Akademii Zamojskiej, adwokat.
Planując obsadę kadrową Akademia Zamojska zaprosiła do współpracy praktyków, znamienitych fachowców, także z dużych miast akademickich, których doświadczenie zawodowe potwierdza szansę na sukces.
– Będziemy dążyli do tego, by prawo w Akademii Zamojskiej było wykładane w sposób nowoczesny i skuteczny: od praktycznych przykładów – do teorii. Taki sposób prezentacji zagadnień prawnych jest znacznie ciekawszy od tradycyjnego podejścia, skoncentrowanego na rozważaniach teoretycznych. W przekonaniu naszego zespołu, powinno to także przynieść bardzo dobry efekt w kontekście przygotowania do egzaminów na aplikacje – mówi dr hab. Szymon Byczko, który będzie prowadził zajęcia ze studentami prawa w AZ.
Wykształcenie prawnicze przydatne jest nie tylko w kancelariach adwokackich, radcowskich czy notarialnych. Jak pokazują realia rynku pracy osoby z wykształceniem prawniczym znajdują zatrudnienie także w korporacjach, spółkach handlowych oraz w administracji rządowej i samorządowej.
– Każda dziedzina życia społecznego, gospodarczego, a nawet relacje międzyludzkie rządzone są prawem. Dlatego praktyczne wykształcenie prawnicze przydatne może być nie tylko w każdym zawodzie, ale po prostu przydaje się w życiu – tłumaczy mec. Marcin Chałupka, radca prawny, kanclerz Akademii Zamojskiej.
RYNEK SZTUKI I ZARZĄDZANIE W KULTURZE – studia licencjackie i magisterskie
Kierunek RYNEK SZTUKI I ZARZĄDZANIE W KULTURZE to kierunek unikatowy
w skali kraju, który umożliwia nie tylko zdobycie cennej wiedzy z tego zakresu, ale także nawiązanie relacji z osobami już działającymi w tym środowisku. Program studiów obejmuje zróżnicowane formy zajęć o charakterze teoretycznym, konwersatoryjnym, warsztatowym i analityczno–praktycznym. Zajęcia poprowadzą historycy sztuki, osoby zawodowo związane z rynkiem sztuki, analitycy rynku, eksperci różnych dziedzin rzemiosła artystycznego oraz kuratorzy muzealni.
– Staranny i wszechstronny dobór kompetentnych wykładowców, którzy przede wszystkim są ludźmi z branży, zapewnia bezpośredni dostęp do praktycznych informacji z każdej dziedziny, od prawa autorskiego, poprzez funkcjonowanie domów aukcyjnych, po obrót dziełami sztuki – mówi dr Piotr Kondraciuk z Akademii Zamojskiej.
Akademia Zamojska podjęła również współpracę z renomowanymi galeriami, muzeami i domami aukcyjnymi, stowarzyszeniami marszandów i stowarzyszeniami twórczymi: m.in. Stowarzyszeniem Twórców Form Złotniczych, Stowarzyszeniem Grafików Intergrafia, w zakresie organizowania specjalistycznych wykładów i pokazów różnych technik wytwórczych oraz praktyk studenckich. Studenci w trakcie trwania studiów będą uczestniczyć w corocznych objazdach naukowych do ważnych pod względem artystycznym miejsc w Polsce i za granicą.
REKRUTACJA TRWA do 22 września
Więcej informacji o kierunkach prawo oraz rynek sztuki i zarządzanie w kulturze, a także innych oferowanych przez AZ znajdziecie na stronie:
Napisz komentarz
Komentarze