Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 18:16
Reklama Baner reklamowy A1  Orkiestry Włościańskiej
Reklama

Forma sztangistów Znicza Biłgoraj rośnie

Znicz Biłgoraj był gospodarzem otwartych mistrzostw województwa lubelskiego zrzeszenia LZS w podnoszeniu ciężarów. Na pomoście w siłowni biłgorajskiego OSiR konkurowały 33 zawodniczki i 61 zawodników w trzech kategoriach wiekowych – do lat 17, 20 i powyżej 20.
Rozgrywane przez dwa dni (21, 22 kwietnia) biłgorajskie mistrzostwa wojewódzkiego zrzeszenia LZS były sprawdzianem formy, którą sztangiści z Lubelszczyzny będą następnie szlifowali od 28 kwietnia (piątek) do 6 maja (sobota) w Krasnobrodzie.
Rozgrywane przez dwa dni (21, 22 kwietnia) biłgorajskie mistrzostwa wojewódzkiego zrzeszenia LZS były sprawdzianem formy, którą sztangiści z Lubelszczyzny będą następnie szlifowali od 28 kwietnia (piątek) do 6 maja (sobota) w Krasnobrodzie.

 Najwartościowszy wynik zawodów według punktacji Sinclaira wśród kobiet uzyskała Emilia Rechul. Ważąca 66 kg sztangistka Agrosu Zamość uzyskała w dwuboju 187 kg (82 kg w rwaniu i 105 kg w podrzucie). Wynik ten był wart 238,79 punktu w klasyfikacji Sinclaira. Najlepsza zawodniczka biłgorajskich mistrzostw osiągnęła wyniki trochę niższe od jej rekordów życiowych, które wynoszą 254,57 punktów w klasyfikacji Sinclaira, 196 kg w dwuboju, 86 kg w rwaniu i 111 kg w podrzucie, ale trener Andrzej Gaweł był zadowolony z postawy swojej podopiecznej. 

– Emilka uzyskała bardzo fajne wyniki jak na ten okres przygotowań do sezonu. Spisała się naprawdę zaskakująco dobrze. To dobry prognostyk przed mistrzostwami Polski seniorek, do których pozostały niecałe dwa miesiące – komentuje trener Andrzej Gaweł.

Na drugim miejscu w kategorii open uplasowała się Wiktoria Gierczuk z AZS AWF Biała Podlaska (waga 65,6 kg, w dwuboju 178 kg, w rwaniu 81 kg, w podrzucie 97 kg, w klasyfikacji Sinclaira 228,1 punktu), a na trzecim – Marlena Polakowska z POM Iskra Piotrowice (waga 54,3 kg, w dwuboju 138 kg, w rwaniu 65 kg, w podrzucie 73 kg, w w klasyfikacji Sinclaira 199,84 punktu). W czołówce kobiecego rankingu znalazły się także Maria Koszałka z Unii Hrubieszów (piąte miejsce), Weronika Ostrówka z zamojskiego Agrosu (szóste miejsce) i Klaudia Kość z biłgorajskiego Znicza (ósme miejsce).

 – Szczególnie cieszą mnie wyniki uzyskane przez Weronikę. Poprawiła, i to znacząco, wszystkie swoje rekordy życiowe – w rwaniu, podrzucie i dwuboju. Wyrwała 67 kg, podrzuciła 81 kg, osiągając w dwuboju 148 kg. W rankingu zawodniczek od lat 17 zajęła drugie miejsce. Walczyła o pierwsze, ale nie zdołała podrzucić sztangi o wadze 84 kg. Ma szansę powalczyć o wyjazd na mistrzostwa Europy juniorek do lat 17, które w pierwszej połowie lipca rozegrane zostaną w Kiszyniowie, w Mołdawii – mówi trener Gaweł.

Jeśli chodzi o mężczyzn, to spośród reprezentantów klubów z Zamojszczyzny w czołowej dziesiątce klasyfikacji Sinclaira znalazł się jedynie Michał Puchala. Zawodnik Unii ważący 90,8 kg zdobył 342,39 punktu za 286 kg w dwuboju (130 kg w rwaniu i 156 kg w podrzucie). Wygrał Damian Niedźwiecki (AZS AWF Biała Podlaska), a na drugiej pozycji uplasował się Radosław Poniatowski (Wisła Puławy). Jedenasty był Jakub Trytek z Agrosu, trzynasty Damian Werner ze Znicza, a piętnasty Ryszard Poznański z Unii. Szesnasty wynik uzyskał niespełna 14-letni hrubieszowianin Sebastian Sztojko – mistrz Polski młodzików Under-15 w kat. 45 kg i rekordzista kraju.

Negatywnie zaskoczył Kacper Magielnicki. Zawodnik Agrosu startujący w kategorii wiekowej +20 i wagowej do 73 kg nie zaliczył ani jednego podejścia w rwaniu (podjął dwie próby ze sztangą o wadze 115 kg, starał się też wyrwać 116 kg). Następnie zrezygnował ze startu w podrzucie. 

– Musimy coś zmienić w zajęciach szkoleniowych. Przed zawodami wyrwanie na treningu 115 kg nie stanowiło dla niego problemu. Niestety, w Biłgoraju mu nie poszło – komentuje trener Gaweł.

Rozgrywane przez dwa dni (21, 22 kwietnia) biłgorajskie mistrzostwa wojewódzkiego zrzeszenia LZS były sprawdzianem formy, którą sztangiści z Lubelszczyzny będą następnie szlifowali od 28 kwietnia (piątek) do 6 maja (sobota) w Krasnobrodzie. Przez osiem dni około 80 sztangistek i sztangistów ze wszystkich młodzieżowych kategorii wiekowych (Under-15, 17, 20 i 23) będą tak trenowali w ramach zgrupowania kadry wojewódzkiej. Zajęcia szkoleniowe poprowadzi ośmiu trenerów. W tym gronie będą m.in. Andrzej Gaweł i Kacper Magielnicki z Agrosu oraz Henryk Wybranowski ze Znicza. Zawodnicy będą się przygotowywali m.in. do majowych kwalifikacji do ogólnopolskiej olimpiady młodzieży i mistrzostw krajowego zrzeszenia LZS.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama