Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 03:11
Reklama
Reklama

Biłgoraj: Ulice muszą poczekać

Mieszkańcy domagaj się utwardzenia płytami betonowymi nawierzchni ulic, przy których mieszkają. Skierowali w tej sprawie petycję do burmistrza Biłgoraja.
Biłgoraj: Ulice muszą poczekać

Mieszkańcy zwrócili się do burmistrza z problemem bardzo złej jakości drogi dojazdowej do ich posesji. Sprawa dotyczy ulicy Asnyka oraz Staffa. Zauważają, że ulice te to dwie ostatnie drogi na tle pozostałych ulic w osiedlu (ul. Wiśniowej, Szymborskiej, Jagodowej, Morelowej), które nie zostały utwardzone płytami betonowymi. Mieszkańcy zaznaczają, że od około dwóch lat zwracają się do Urzędu Miasta Biłgoraj z podobnymi petycjami. Zawsze otrzymywali informacje, że ich ulice również zostaną tymczasowo pokryte płytami betonowymi.

Komfort życia

–  Dla nas, mieszkańców, brak solidnego utwardzenia to całoroczny problem w postaci nieznośnego zakurzenia w porze suchej, a błota w tygodniach mokrych i zimowych. Na najbliższe lata nie jest planowana gruntowna budowa ulic Staffa i Asnyka, co możemy zrozumieć kolejnością wykonywania innych dróg w mieście, aczkolwiek liczymy, że i my w terminie możliwie dostępnym do zrealizowania doczekamy kompleksowej budowy, na tę chwilę jednak prosimy o rozważenie utwardzenia ulic Asnyka i Staffa płytami betonowymi – dodają. Podkreślają, że zadanie to znacznie poprawi ich codzienne funkcjonowanie związane z dojazdem i w znacznej mierze poprawi komfort życia mieszkańców.

Takich miejsc jest więcej

Jak się okazuje, realizacja tej prośby może być utrudniona. Miejska Służba Drogowa nie posiada na stanie magazynowym wolnych płyt drogowych, które mogłyby zostać zagospodarowane na wskazanych ulicach. – Realizacja wniosku będzie możliwa na etapie rozpoczęcia budowy zaprojektowanego już układu komunikacyjnego ulic: Parkowa, Makowa, Wiśniowa, Morelowa, Jagodowa. Planuje się, że płyty zdemontowane z ulicy Makowej zostaną przewiezione i ułożone na ulicach Asnyka i Staffa – twierdzi burmistrz Wojciech Gleń. Do tego czasu stan przejezdności tych ulic będzie na bieżąco monitorowany i poprawiany w ramach bieżącego utrzymania dróg miejskich przez Miejska Służbę Drogową.

Jak dodaje Gleń, ulice Asnyka i Staffa nie są jedynymi ulicami na osiedlu Różnówka, które nie są utwardzone za pomocą płyt drogowych. W podobnej technologii znajdują się ulice: Słowicza, Relaksowa, Klonowa, Jaworowa czy Matrasia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama