Głównym wydarzeniem imprezy, jak co roku, był rajd rowerowy, a jego uczestnicy „polowali” na dziką przyrodę za pomocą aparatów fotograficznych. Trasę wyznaczono malowniczymi drogami lokalnymi i leśnymi. Najbardziej spostrzegawczy i utalentowani „łowcy” zostali uhonorowani tytułami Króla i Królowej Polowania. Królową polowania wybrano Hannę Wepę, a królem został Wiesław Wepa. Tytuł wicekrólowej polowania przyznano Aleksandrze Kondraciuk, a wicekróla Piotrowi Zaborskiemu. Natomiast królową pudlarzy (którzy wykonali najmniej przyrodniczych fotografii) została Bożena Ziółkowska, a królem Aleksander Sitarz.
Przeczytaj też: Zamość: Widzowie 49. Zamojskiego Lata Teatralnego przyznali Buławę Hetmańską Gdańskiemu Teatrowi
Po zakończeniu rajdu rowerowego rozstrzygnięto konkurs kulinarny. Koła gospodyń wiejskich z gminy Mircze zaprezentowały swoje kulinarne umiejętności, przygotowując potrawy z dziczyzny i dania regionalne. Jury miało niełatwe zadanie w wyborze. W kategorii gulasz z sarny najwyżej oceniono potrawę przygotowaną przez KGW z Modryniu Kolonii (pierwsza nagroda), KGW ze Smoligowa zdobyło drugą nagrodę, a KGW Łasków – trzecią. Natomiast pierwsze miejsce w kategorii "potrawa regionalna" przyznano KGW w Łaskowie za „żeberka z bigosem po mirecku”, drugą nagrodę otrzymały gospodynie z KGW w Kryłowie za „gryczak kryłowski”, a trzecią – KGW Modryń za „pierogi z kaczką”.
Lubelskie: Bitwa Regionów wygrana. KGW Niedzieliska rządzą!
Na scenie wystąpiły zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Mirczu: Nadbużańskie Echo, Kapela Mirecka, Szychowianki i Arabeska. Animacje dla dzieci poprowadziła Animatorka Inka. Wystąpił również Andrzej Cierniewski z muzykami i twórcy z „Kuźni Tomasza” z Hrubieszowa oraz Marta Podulka.
Wydarzenie „Nadbużańskim Tropem” zorganizowali: Gmina Mircze, tamtejsze nadleśnictwo oraz Gminny Ośrodek Kultury a także Polski Związek Łowiecki. Patronatem objął imprezę starosta hrubieszowski i władze województwa lubelskiego.
Napisz komentarz
Komentarze