Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 17:19
Reklama
Reklama

Powódź 2024: Strażacy z powiatu tomaszowskiego są na miejscu i pomagają poszkodowanym [ZDJĘCIA]

Południe Polski walczy z powodzią. Takiej katastrofy spowodowanej deszczem nie widziano tam od wielu lat. Z pomocą ruszyli między innymi mieszkańcy województwa lubelskiego, w tym strażacy z powiatu tomaszowskiego.
Tak wygląda zalany powiat głubczycki. Na ratunek ludziom i zwierzętom pojechali tam między innymi strażacy z powiatu tomaszowskiego w woj. lubelskim.
Tak wygląda zalany powiat głubczycki. Na ratunek ludziom i zwierzętom pojechali tam między innymi strażacy z powiatu tomaszowskiego w woj. lubelskim.

Wśród służb, które ratują ludzki dobytek, są również strażacy z Lubelszczyzny, w tym z naszego powiatu tomaszowskiego.

 – Pięciu strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim średnim samochodem ratowniczo-gaśniczym wyjechało w sobotę w nocy (14 września), by dołączyć do plutonu ratowniczego z woj. lubelskiego zadysponowanego na polecenie Komendanta Głównego PSP w Lublinie – potwierdza st. kpt. mgr inż. Artur Kaczkowski, zastępca Naczelnika Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego i rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim.

Pluton składający się z 3 pojazdów ratowniczo-gaśniczych wraz z samochodem operacyjnym w obsadzie łącznie 17 strażaków z naszego województwa jest w miejscowości Głubczyce (pow. opolski).

PRZECZYTAJ: Powódź 2024: Nie zostawimy Was bez pomocy! Zamość, Tomaszów, Hrubieszów organizują zbiórki

"Mimo ustania opadów sytuacja w powiecie głubczyckim jest krytyczna. Najbardziej ucierpiały miejscowości w gminie Branice i gminie Głubczyce.
Z ciężką sytuacją zmaga się również gmina Kietrz - informowało w poniedziałek 16 września Starostwo Powiatowe w Głubczycach.

"Działania strażaków polegały na ciągłej kontroli i rozpoznaniu sytuacji powodziowej. Strażacy prowadzili ewakuację ludzi z zalanych posesji oraz działania pomocnicze przy usuwaniu skutków zalań i podtopień. Jednym z głównych zadań było również dostarczenie agregatu prądotwórczego do miejscowego Domu Pomocy Społecznej oraz zabezpieczenie wyposażenia budynku poprzez przeniesienie go na wyższe piętro, umożliwiając tym samym funkcjonowanie ośrodka. Pluton „Wyżyna” zabezpieczał tego dnia rejon operacyjny powiatu Głubczyckiego" - napisał mł. kpt. Tomasz Stachyra na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Na prośbę wojewody lubelskiego przekazano też ponad 240 tys. worków na piasek.

CZYTAJ TEŻ: Powódź 2024. Zalane dworce kolejowe. Ministerstwo do podróżujących koleją

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama