Uczestnicy tradycyjnie wyruszyli w Orszaku Trzech Króli z Placu Siekluckiego w centrum miasteczka. Wcześniej odbyło się wspólne kolędowanie, które poprowadziła krasnobrodzka młodzież, a także przedstawiono scenkę zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie, ogłoszenia spisu oraz przybycia Trzech Króli.
Po tej części jasełek orszak udał się pod Urząd Miasta i Gminy w Krasnobrodzie, gdzie zaprezentowano scenę z pastuszkami. Po niej orszak wyruszył do siedziby Heroda, która znajdowała się na ul. Tomaszowskiej, a następnie do sanktuarium, gdzie w stajence Trzej Królowie złożyli hołd Dzieciątku Jezus.
CZYTAJ TEŻ: Andrzejówka: Parafialne spotkanie opłatkowe [ZDJĘCIA]
Ostatnim punktem uroczystości była msza święta, podczas której o oprawę muzyczną zadbały Krasnobrodzka Orkiestra Dęta i chór parafialny.
W role Maryi i Józefa wcielili się Karolina i Łukasz Piotrowscy, ich syn Gabryś przyjął rolę swojego idola – Archanioła Gabriela, a córka Ida jako narrator czuwała nad całością jasełek, a razem z mamą i bratem zaśpiewała dla maleńkiego Jezusa kołysankę „Lulajże Jezuniu”.
W role królów Kacpra, Melchiora i Baltazara wcielili się: Tomasz Pawelec, Łukasz Derkacz i Krzysztof Górnik, Herodem był Michał Mękal, pastuszkami Weronika Misztal, Magdalena Kozdra i Julia Skóra, a poddanymi Króla Melchiora i Heroda – Piotr i Dawid Skóra. O oprawę wokalno-muzyczną i nagłośnienie zadbali miejscowi harcerze.
Tegoroczne hasło orszaku brzmiało „Kłaniajcie się królowie” i zaczerpnięte było z pastorałki „Do szopy, hej pasterze”, która po raz pierwszy ukazała się w 1931 r. we Lwowie w śpiewniku Ottona Mieczysława Żukowskiego „Śpiewajmy Panu”. Zwieńczeniem Święta Objawienia Pańskiego w Krasnobrodzie było pamiątkowe zdjęcie.
Napisz komentarz
Komentarze