Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 12:04
Reklama Baner reklamowy A1  Orkiestry Włościańskiej
Reklama

WSEI w Lublinie – najprężniej działająca uczelnia w regionie

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie należy do grona uczelni elitarnych, cieszących się znaczącym prestiżem i otrzymującą najwyższe nagrody za kształcenie na potrzeby rynku pracy. Pod względem przygotowania absolwentów do wejścia na rynek pracy WSEI jest zdecydowanym liderem, ma najniższy wskaźnik bezrobotnych absolwentów w porównaniu z innymi uczelniami z województwa lubelskiego.
WSEI w Lublinie – najprężniej działająca uczelnia w regionie

Liczne certyfikaty potwierdzają uznanie dla Uczelni, jako przestrzegającą wysokich standardów edukacyjnych, aktywnie wspierającą swoich studentów i absolwentów w podejmowaniu wyzwań zawodowych i realizacji celów na rynku pracy. Podkreślają one jakość kształcenia Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji, innowacyjność oferty dydaktycznej, kreatywność, prostudencką postawę kadry, aktywną działalność naukowo-badawczą na światowym poziomie oraz silną orientację praktyczną studiów. Wszystko to w pełni uzasadnia przyznanie WSEI certyfikatu „Uczelnia Liderów” ze Specjalnym Wyróżnieniem Zarządu Fundacji Rozwoju i Szkolnictwa Wyższego.

W ofercie Wyższej Szkoły Ekonomii Innowacji w Lublinie na rok akademicki 2016/2017 znajduje się 13 kierunków studiów, na których studenci mają do wyboru łącznie 65 atrakcyjnych specjalności. Od października 2016 r. zostaną uruchomione nowe specjalności jak: Higiena stomatologiczna, Diagnostyka samochodowa, E-commerce i technologia mobilna w logistyce, Programista-operator centrów obróbkowych CNC . Kształcenie specjalistów obróbki skrawaniem na obrabiarkach CNC odbywać się będzie w otwartym w WSEI w marcu br. Centrum Edukacji Technicznej Haas (HTEC). Studenci, którzy w bieżącym roku akademickim rozpoczną studia na specjalności Programista-operator centrów obróbkowych CNC otrzymają stypendia Haas w wysokości 1000 zł.

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji od kilku lat realizuje programy kształcenia o profilu praktycznym przygotowujące absolwenta, w ścisłej współpracy z pracodawcami, do wejścia na współczesny rynek pracy. Uczelnia podpisała szereg umów z partnerami strategicznymi (instytucjami i przedsiębiorstwami) o realizację praktyk zawodowych i warsztatów dla studentów. Dba o jakość kształcenia studentów, dokłada wszelkich starań, aby to przygotowanie praktyczne wyróżniało ich na rynku pracy, realizuje szereg projektów będących wyjątkową szansą dla studentów, którzy przed rozpoczęciem kariery zawodowej, otrzymują możliwość odkrycia własnych predyspozycji, poznania potencjału ich silnych stron, jak również zrozumienia swoich słabych stron.

Uczelnia otrzymała z Ministerstwa Zdrowia dofinansowanie do projektów „Kompetencje zamawiane pielęgniarek w WSEI w Lublinie” oraz „Bezpłatne kursy specjalistyczne i kwalifikacyjne dla pielęgniarek i położnych”. Projekt „Kompetencje zamawiane pielęgniarek w WSEI w Lublinie” realizowany będzie w partnerstwie z 7 Szpitalami z województwa lubelskiego. Skierowany jest do studentów kierunku Pielęgniarstwa, którzy mogą ubiegać się o stypendia motywacyjne w wysokości 660 zł miesięcznie, wziąć udział w płatnych ponadprogramowych praktykach oraz skorzystać z bezpłatnych, specjalistycznych szkoleń. Najlepsi studenci odbywający praktyki w Partnerskich Szpitalach, mają gwarantowane zatrudnienie.  Projekt „Bezpłatne kursy specjalistyczne i kwalifikacyjne dla pielęgniarek i położnych” skierowany jest do pielęgniarek i położnych posiadających prawo wykonywania zawodu. Głównym celem jest podwyższenie lub uzyskane nowych kwalifikacji w obszarach związanych z potrzebami epidemiologiczno-demograficznymi. Projekt realizowany jest na terenie województw: lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego, podlaskiego i świętokrzyskiego.

Ponadto Uczelnia otrzymała dofinansowanie z NCBiR na realizację projektu „Nowa jakość kształcenia – program staży w ramach podnoszenia kompetencji studentów pielęgniarstwa WSEI w Lublinie, odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa”. Projekt skierowany jest do studentów III roku Pielęgniarstwa, którzy mają możliwość udziału w 3-miesięcznych stażach, podnosząc kompetencje w zakresie profilaktyki pierwotnej i wtórnej chorób przewlekłych w ramach projektu. Staże odbywać się będą w szpitalach na terenie woj. lubelskiego, a biorący udział w projekcie otrzymają atrakcyjne stypendium stażowe 2 012,00 zł/mc brutto.

Uczelnia stawia sobie za cel wykształcenie wysokiej klasy specjalistów, posiadających odpowiednie kwalifikacje, mające potwierdzenie w kraju i za zagranicą.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkowaćAutor komentarza: PO to złoTreść komentarza: taaaak. tak samo jak GeblewiczowiData dodania komentarza: 22.11.2024, 11:10Źródło komentarza: Nigdy nie rób tak na drodze ekspresowej! GDDKiA publikuje nagranie ku przestrodze [VIDEO]Autor komentarza: RomanTreść komentarza: patrolowali na ul. Granicznej ? Na ulicy Granicznej od kliku lat autobusy MZK zatrzymują się na zakazie.. Nie ma przystanku a ludzie wysiadają i wsiadają. I nikt nigdy tego nie widział ? Czy może patroluja ślepi ?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:08Źródło komentarza: Zamość: Był poszukiwany, miał dożywotni zakaz kierowania i 4 promile, gdy został zatrzymanyAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Jest jednak pewna różnica. Konflikty z Ukraińcami za ostatnie 200 lat: Wołyń, wojna 1919. Konflikty z Rosją za ostatnie 200 lat: wsadzenie marionetkowego rządu Bieruta i 40 lat gospodarczego pasożytnictwa, masowe gwałty i rabunki dokonywane przez czerwonoarmistów, przyczółek Czerniakowski (żołnierze Berlinga zostali wysłani na pewną śmierć), 17 września, mord w Katyniu, deportacje do Kazachstanu, Obława Augustowska, krwawe stłumienie akcji Burza, wymordowanie obrońców Grodna, tzw. "proces szesnastu", tzw. Tragedia Górnośląska (1945), operacja polska NKWD, wojna 1920, zsyłki na Sybir, ponad sto lat wynarodowiania, krwawe stłumienie powstania styczniowego i listopadowego.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 09:46Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Da, da, tavarisz. Jak zawsze zły zachód sprowokował miłującą pokój Rosję. Dziwne tylko, że za każdym razem, to ruskie czołgi wjeżdżają pierwsze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 09:15Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: XxlTreść komentarza: Tera może do kryminalnej wezmo....?Data dodania komentarza: 21.11.2024, 22:12Źródło komentarza: Zamość: Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego
Reklama