Liczne certyfikaty potwierdzają uznanie dla Uczelni, jako przestrzegającą wysokich standardów edukacyjnych, aktywnie wspierającą swoich studentów i absolwentów w podejmowaniu wyzwań zawodowych i realizacji celów na rynku pracy. Podkreślają one jakość kształcenia Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji, innowacyjność oferty dydaktycznej, kreatywność, prostudencką postawę kadry, aktywną działalność naukowo-badawczą na światowym poziomie oraz silną orientację praktyczną studiów. Wszystko to w pełni uzasadnia przyznanie WSEI certyfikatu „Uczelnia Liderów” ze Specjalnym Wyróżnieniem Zarządu Fundacji Rozwoju i Szkolnictwa Wyższego.
W ofercie Wyższej Szkoły Ekonomii Innowacji w Lublinie na rok akademicki 2016/2017 znajduje się 13 kierunków studiów, na których studenci mają do wyboru łącznie 65 atrakcyjnych specjalności. Od października 2016 r. zostaną uruchomione nowe specjalności jak: Higiena stomatologiczna, Diagnostyka samochodowa, E-commerce i technologia mobilna w logistyce, Programista-operator centrów obróbkowych CNC . Kształcenie specjalistów obróbki skrawaniem na obrabiarkach CNC odbywać się będzie w otwartym w WSEI w marcu br. Centrum Edukacji Technicznej Haas (HTEC). Studenci, którzy w bieżącym roku akademickim rozpoczną studia na specjalności Programista-operator centrów obróbkowych CNC otrzymają stypendia Haas w wysokości 1000 zł.
Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji od kilku lat realizuje programy kształcenia o profilu praktycznym przygotowujące absolwenta, w ścisłej współpracy z pracodawcami, do wejścia na współczesny rynek pracy. Uczelnia podpisała szereg umów z partnerami strategicznymi (instytucjami i przedsiębiorstwami) o realizację praktyk zawodowych i warsztatów dla studentów. Dba o jakość kształcenia studentów, dokłada wszelkich starań, aby to przygotowanie praktyczne wyróżniało ich na rynku pracy, realizuje szereg projektów będących wyjątkową szansą dla studentów, którzy przed rozpoczęciem kariery zawodowej, otrzymują możliwość odkrycia własnych predyspozycji, poznania potencjału ich silnych stron, jak również zrozumienia swoich słabych stron.
Uczelnia otrzymała z Ministerstwa Zdrowia dofinansowanie do projektów „Kompetencje zamawiane pielęgniarek w WSEI w Lublinie” oraz „Bezpłatne kursy specjalistyczne i kwalifikacyjne dla pielęgniarek i położnych”. Projekt „Kompetencje zamawiane pielęgniarek w WSEI w Lublinie” realizowany będzie w partnerstwie z 7 Szpitalami z województwa lubelskiego. Skierowany jest do studentów kierunku Pielęgniarstwa, którzy mogą ubiegać się o stypendia motywacyjne w wysokości 660 zł miesięcznie, wziąć udział w płatnych ponadprogramowych praktykach oraz skorzystać z bezpłatnych, specjalistycznych szkoleń. Najlepsi studenci odbywający praktyki w Partnerskich Szpitalach, mają gwarantowane zatrudnienie. Projekt „Bezpłatne kursy specjalistyczne i kwalifikacyjne dla pielęgniarek i położnych” skierowany jest do pielęgniarek i położnych posiadających prawo wykonywania zawodu. Głównym celem jest podwyższenie lub uzyskane nowych kwalifikacji w obszarach związanych z potrzebami epidemiologiczno-demograficznymi. Projekt realizowany jest na terenie województw: lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego, podlaskiego i świętokrzyskiego.
Ponadto Uczelnia otrzymała dofinansowanie z NCBiR na realizację projektu „Nowa jakość kształcenia – program staży w ramach podnoszenia kompetencji studentów pielęgniarstwa WSEI w Lublinie, odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa”. Projekt skierowany jest do studentów III roku Pielęgniarstwa, którzy mają możliwość udziału w 3-miesięcznych stażach, podnosząc kompetencje w zakresie profilaktyki pierwotnej i wtórnej chorób przewlekłych w ramach projektu. Staże odbywać się będą w szpitalach na terenie woj. lubelskiego, a biorący udział w projekcie otrzymają atrakcyjne stypendium stażowe 2 012,00 zł/mc brutto.
Uczelnia stawia sobie za cel wykształcenie wysokiej klasy specjalistów, posiadających odpowiednie kwalifikacje, mające potwierdzenie w kraju i za zagranicą.
Napisz komentarz
Komentarze