Uroczyste otwarcie imprezy – z korowodem zespołów ulicami miasteczka – odbędzie się w piątek (13 października) o godz. 14.30. Po południu na deskach Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury rozpoczną się prezentacje. Do niedzieli (15 października) publiczność będzie mogła zobaczyć 13 widowisk, które wystawią zespoły i teatry wiejskie z województw podkarpackiego, mazowieckiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego i lubelskiego.
W piątek zobaczymy trzy przedstawienia w wykonaniu zespołów z Lubelszczyzny. Będzie to widowisko "Prządki" zespołu Janowiacy z Janowa Lubelskiego oraz przedstawienia "Ożenek Franka" zespołu Jarzębina z Paszenek (pow. parczewski) i "Wilia św. Jana" Zespołu Obrzędowego z Hańska (pow. włodawski).
W sobotę (14 października) prezentacje rozpoczną się o godz. 9.30. Wystąpią przedstawiciele woj. kujawsko-pomorskiego, czyli Teatr Obrzędowy Witkowiacy z Witkowa oraz Zespół Kujawy Bachorne Nowe z Osięcin, zespół Grabowianki z Grabowa nad Wisłą (woj. mazowieckie), Teatr Ludowy Tradycja z Okleśnej (woj. małopolskie), Teatr Sioło z Rakszawy (woj. podkarpackie), Zespół Pieśni Ludowej z Marzysza (woj. świętokrzyskie), Teatr Zza Boru z... Zaboru (woj. lubuskie), a na koniec prawdziwi górale spod samiuśkich Tatr, czyli Zespół Góralski Zarnica z Zakopanego.
Niedziela (15 października) będzie ostatnim dniem sejmiku. Na uwagę zasługuje przedstawienie w języku białoruskim "Dziennik Wiery" w wykonaniu Zespołu Teatralnego Antrakt z Bielska Podlaskiego (woj. podlaskie). Na zakończenie zaprezentuje się zespół Jamniczanki z Jamnicy na Podkarpaciu. W samo południe zaplanowano finał XXXIV Ogólnopolskiego Sejmiku Teatrów Wsi Polskiej.
Napisz komentarz
Komentarze