Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 07:54
Reklama
Reklama

Andrzej Papierz, wiceszef MSZ pochodzi z Frampola

Pochodzący z Frampola Andrzej Papierz jest od wtorku (3 kwietnia) nowym podsekretarzem stanu w ministerstwie spraw zagranicznych.
Andrzej Papierz, wiceszef MSZ pochodzi z Frampola

Autor: Fot. Tymon Markowski/MSZ

Nominację na stanowisko wiceministra spraw zagranicznych Andrzej Papierz odebrał z rąk szefa polskiej dyplomacji Jacka Czaputowicza. Nowy wiceszef MSZ będzie odpowiedzialny za sprawy bezpieczeństwa, Polonii, konsularne oraz dyplomacji publicznej.

Andrzej Papierz urodził się 21 listopada 1966 roku we Frampolu. To dziennikarz i dyplomata. W  latach 2007–2010 był ambasadorem RP w Bułgarii. 

Ukończył studia historyczne na Uniwersytecie Warszawskim. W czasie studiów był członkiem działającej w podziemiu Krajowej Komisji Koordynacyjnej Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Działał również w podziemnych strukturach "Solidarności", był współpracownikiem organizacji Wolność i Pokój. Organizował kolportaż wydawnictw podziemnychoraz jawną sprzedaż wydawnictw niezależnych na UW. Za swoją działalność był wielokrotnie zatrzymywany.

W 1989 był członkiem Warszawskiego Komitetu Obywatelskiego „Solidarność”. W 1990 rozpoczął pracę dziennikarza w Tygodniku Solidarność. W latach 1991–1993 był zatrudniony jako analityk w Urzędzie Ochrony Państwa, gdzie przygotowywał opracowania dotyczące sytuacji politycznej po upadku Związku Radzieckiego.

W 1993 powrócił do zawodu dziennikarza. Początkowo pracował w Polskim Radiu, także w dziale informacji Telewizji Polsat, w dziale zagranicznym dziennika Życie, telewizji RTL 7 i w redakcji programu Puls Dnia Telewizji Polskiej. Był korespondentem zagranicznym w Rosji i na Kaukazie. Pisał m.in. o sytuacji w Czeczenii.

Od 1998 pełnił funkcję zastępcy dyrektora, a od 2000 dyrektora Centrum Informacyjnego Rządu. Od 2001 do 2006 był szefem Polskiego Instytutu w Sofii, a po powrocie do Polski został dyrektorem Biura Kadr i Szkolenia MSZ.

W 2006 uzyskał stopień ambasadora tytularnego. W latach 2007–2010 był ambasadorem nadzwyczajnym i pełnomocnym Rzeczypospolitej Polskiej w Bułgarii, a następnie ambasadorem tytularnym w Ambasadzie RP w Kabulu, starszym doradcą dowodzących Polskim Kontyngentem Wojskowym w prowincji Ghazni, konsulem generalnym RP w Ałmaty i Biszkeku oraz konsulem generalnym RP w Stambule.

Jest żonaty, ma pięcioro dzieci.

Źródło wikipedia.org

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

 

 

ReklamaBaner reklamowy Goldsun - Fundacja Czysta Dotacja
ReklamaBaner reklamowy B Firmy Sunflowers
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Pycha Moj GrzechTreść komentarza: Program Rodzina na swoim ma się b.dobrze.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 14:15Źródło komentarza: W Hrubieszowie będzie punkt paszportowyAutor komentarza: ochrona przyrodyTreść komentarza: Jakie były ku temu przesłanki?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:56Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: jaTreść komentarza: Coś mieszkańcu o ukrainie piszesz oszczędnie Nie wszystko!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:55Źródło komentarza: Lubelskie: Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Poderwano nasze myśliwceAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zając ekspertem PO KOLEGIUM TUMANUM to jakieś jaja,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:52Źródło komentarza: Wójt gminy Hrubieszów w gronie ekspertówAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Pytanie gdzie w tym czasie była wybrana rada społeczna szpitala nadzorująca dyrekcję z ramienia starostwa. tym pseudo neo radnym tylko jaja wsadzić w imadło i dobrze skręcić. a nie nagrody dawać,Data dodania komentarza: 22.11.2024, 12:50Źródło komentarza: Szpital w Hrubieszowie w ciągu 2 lat nie wykonał kontraktów z NFZ. Do spłaty ma 18 mln złAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: "Droga przez mękę" aby dojść do orzecznictwa trzeba pokonać odcinek z parkingu przy parku lub walczyć o miejsce parkingowe przy bloku nr 8. Jeżeli będziemy mieli szczęście i znajdziemy miejsce to zaczyna się walka dziurawym chodnikiem i wysokimi krawężnikami. Takie mamy realia udogodnień dla niepełnosprawnych. Mieszkzńcy bloku wracający z pracy siedzą w samochodach i wypatrują wolnego miejsca postojowego bo przecież większość miejsc jest zajęta przez pracowników Krok za krokiem, pacjentów przychodni Żak, stomatologa, okulisty lub petentów ZGL. Takie instytucje jak przychodnie nie powinny znajdować się w blokach gdzie nie ma przystosowanych warunków oraz miejsc parkingowych.Data dodania komentarza: 22.11.2024, 11:26Źródło komentarza: Zamość: Przyjeżdża niepełnosprawny do urzędu i... nie ma gdzie zaparkować
Reklama