Debatę zorganizowano w komendzie policji. – Dyskutowano na temat przepisów prawnych obowiązujących na akwenach wodnych, w szczególności wprowadzonych niedawno zmian w prawie wodnym. Mówiono o prawach i obowiązkach poszczególnych podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek na tych terenach. Jednak najważniejszym z poruszanych tematów było zapewnienie bezpieczeństwa osobom wypoczywającym na terenach wodnych. W czasie spotkania wymieniano poglądy, omówiono zaplanowane do realizacji konkretne przedsięwzięcia – informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.
Przypomnijmy, że zbiorniki wodne, na których w powiecie zamojskim wyznaczono kąpieliska znajdują się w Zamościu, Nieliszu, Krasnobrodzie oraz Zwierzyńcu. Nigdzie indziej kąpać się nie powinno. Dlatego podczas spotkania poruszono również temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
– Interaktywna KMZB daje nam bowiem możliwość nanoszenia kategorii zagrożeń ściśle związanych z bezpieczeństwem na terenach wodnych tj. „dzikie kąpieliska”, czy „miejsce niebezpieczne na terenach wodnych”. Dzięki mapie policjanci otrzymują informacje o miejscach, które stanowią zagrożenie dla ludzi, o miejscach, w których może dojść do tragicznych w skutkach zdarzeń – wyjaśnia policjantka.
Napisz komentarz
Komentarze